„Aš jau retai bekreipiu dėmesį į tai, ką premjerė ant mano pasakymų arba mano komandos pasakymų užkomentuoja“, – ketvirtadienį TV3 televizijai sakė G. Nausėda, paklaustas apie ministrės pirmininkės pareiškimus.

„Svarbiau tai, kad šito politinio skandalo mastas ir gylis plečiasi, atsiranda naujų aplinkybių. Ir kuo toliau, tuo graudžiau atrodo mėginimas atskirti vyrą ir žmoną, pavaizduoti, kad visa tai yra vyro problemos ir kad vyrą su žmona sieja tik tai lova ir žmona nieko nežino apie vyro veiklą. Nežino, kodėl ji skrenda prabangiu, privačiu lėktuvu į Dubajų, nežino, kodėl šeimą ištiko tokia finansinė sėkmė ir jie maudosi piniguose“, – aiškino šalies vadovas.

G. Nausėda neabejojo – jeigu panašaus skandalo epicentre atsirastų pirmoji ponia Diana Nausėdienė ar kitų konservatorių politinių oponentų šeimos, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) laikytųsi priešingos pozicijos.

„Klausimų yra labai daug. Ir mėginimas paslėpti pačios buvusios ministrės atsakomybę atrodo tikrai labai neįtikinamai, nes aš net neabejoju, kad jeigu kažkas panašaus atsitiktų, pavyzdžiui, mano sutuoktinei, ar kas nors atsitiktų oponuojančių politinių jėgų lyderių šeimose, tai konservatoriai būtų tie patys pirmieji, kurie suorganizuotų didžiausius piketus ir sakytų, kad „ne, negali būti vyro ir žmonos atskyrimo ir kad vyras ir žmona yra lygiai taip pat atsakingi už tai, kas vyksta“, – tikino jis.

Prezidento teigimu, pastaroji istorija reikalauja papildomo dėmesio ir dėl to, jog ikiteisminio tyrimo objekte yra verslas, susijęs su viešųjų įstaigų investicijomis ir viešaisiais pirkimais.

„Tada nori nenori atsiranda klausimų, kodėl mūsų viešosios įstaigos perka paslaugas gerokai brangiau, nei rinkoje“, – pastebėjo G. Nausėda.

ELTA primena, kad premjerė I. Šimonytė interviu Eltai metu teigė mananti, jog šalies vadovas ir jo komanda atvirai dalyvauja rinkiminėje kampanijoje ir bando į dėmesio centrą grįžusią istoriją dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ paversti politiniu skandalu.

„Čia tiesiog yra tam tikra politinė laikysena, tam tikras bandymas supolitizuoti klausimą, kuris nėra politinis – ką ir teisėsaugos institucijos pasakė, kad Monikos Navickienės toje byloje nėra“, – kalbėjo politikė.

Teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei Ievai Trinkūnaitei, jos sugyventiniui Vilhelmui Germanui ir eksministrės Monikos Navickienės vyrui Mindaugui Navickui.

Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą. Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.

Institucijos pabrėžia, kad pati M. Navickienė byloje „nefigūruoja“, ir „bent kol kas“ jos apklausti pagrindo nėra.

Tiesa, „Foxpay“ skandalas konservatorei kainavo postą – birželį paaiškėjus, jog M. Navickienė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų, politikė atsistatydino.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)