Jis ragino visus ateiti į rinkimus, jog nereikėtų vėl „klausytis, kad jeigu kas nepatinka, balsuokite 2028 metais“.
„Taip neturėtų būti, aš labai tikiuosi aktyvaus žmonių dalyvavimo. Ir tikrai gerokai didesnio žmonių aktyvumo, nei buvo Europos Parlamento (EP) rinkimuose“, – antradienį vylėsi prezidentas.
G. Nausėda vardijo, kokiais argumentais išsirinko politinę partiją.
„Balsavau už tai, kad valdžios institucijos dirbtų kartu, o ne viena prieš kitą. Kad būtų sprendžiamos ne pačių politinių jėgų susikurptos problemos, o Lietuvos žmonių problemos. Balsavau už tai, kad būtų mažiau arogancijos, mažiau savitarpio priešpriešos. Ir kad [būtų mažiau – aut. p.] kartais netgi pernelyg didelio mažvaikiškumo, kuris mūsų politikoje pastaraisiais metais egzistavo“, – tikino G. Nausėda.
Perklaustas, ar nebalsavo už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD), prezidentas atsakė klausimu: „O kodėl jūs nusprendėte, kad būtent šiai jėgai būdingas toks būdo bruožas?“
Prezidentui G. Nausėdai teko atsakyti ir į klausimą, kodėl į susitikimą nekvietė TS-LKD atstovų.
„[Kvietimas – aut. p.] nepasimetė. Tiesą sakant, ši partija, turbūt, gulasi ir keliasi galvodama apie mane. Man atrodo, kartais net susidarydavo įspūdis, kad jie pamiršo, jog prezidento rinkimai jau pasibaigė. Juos jie triuškinamai pralaimėjo, dabar turime parlamento rinkimus, kuriuose prezidentas nedalyvauja.
Kone kiekvieną dieną aš gaudavau tai paklausimų, tai nusistebėjimų, tai raginimų, tai laiškų. Padariau išvadą, kad viskas jau pasakyta. Ir jeigu mes susitiksime, ko nors naujo aš nebeišgirsiu. Todėl nusprendžiau taupyti laiką“, – antradienį balsą atidavęs išankstiniuose Seimo rinkimuose sakė prezidentas G. Nausėda.
Jis sakė manantis, jog elgiasi teisingai, nes susitiko ne su visomis Seimo rinkimuose dalyvaujančiomis politinėmis jėgomis.
„Tikrai sakyčiau, kad politinės kultūros prasme mums reikėtų pasilypėti aukščiau, padaryti kur kas daugiau, jog Lietuvos žmonės nepavargtų nuo politikos. Man atrodo, kad Lietuvos žmonės nori problemų sprendimo, o ne tuščio vaidijimosi.
Ir labai tikiuosi, kad šį rudenį turėsime pakeisti tą politinę kultūrą. Suprantu, nesu naivus, bus nelengva, bus daug visokio pobūdžio trikdžių, jėgų, kurios stengsis, jog Lietuvoje būtų mažiau stabilumo, santarvės. Bet manau, kad tam mes atsispirsime“, – antradienį Vilniaus Lukiškių aikštėje sakė šalies vadovas G. Nausėda.
Prezidentas teigė neabejojantis, kad TS-LKD pasirinko rinkiminę taktiką demonizuoti Remigijų Žemaitaitį.
„Jie tai daro sąmoningai, nuosekliai. Noriu tikėtis, kad visos kalbos apie visokias vaivorykštines koalicijas liks tik kalbomis, taip sakant, piešiniais ant grindinio. Ir šiuo metu mums reikia ne vaivorykštinės koalicijos, o tokios, kuri turėtų pažiūrų vienovę, bendrus principus tiek užsienio politikoje, tiek vidaus. Manau, tokia koalicija gali būti sudaryta ir be kai kurių partijų, kurios kelia grėsmę Lietuvos saugumui“, – tvirtino prezidentas G. Nausėda.
Likus porai savaičių iki Seimo rinkimų, prezidentas pradėjo susitikimus su parlamentinių partijų lyderiais. Šalies vadovas jau susitiko su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke Vilija Blinkevičiūte, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiu Ramūnu Karbauskiu, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovu Sauliumi Skverneliu, Liberalų sąjūdžio pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Laisvės partijai vadovaujančia Aušrine Armonaite bei Lietuvos regionų partijos pirmininku Jonu Pinskumi.
Visgi, šalies vadovas taip ir nesuplanavo susitikimo su šiuo metu didžiausią frakciją Seime turinčios TS-LKD lyderiais.
Konservatorių sąrašą į Seimo rinkimus vedanti premjerė Ingrida Šimonytė Eltai praėjusią savaitę neatsakė, ar matytų poreikį aptarti artėjantį rinkiminį ciklą su šalies vadovu. Tačiau politikė leido suprasti, kad, gavusi kvietimą susitikti, neatsisakytų pokalbio su prezidentu.
„Delfi“ primena, kad antradienį, spalio 8 dieną, prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose, jis vyks iki spalio 10 dienos, ketvirtadienio, imtinai. Rinkimų diena – spalio 13-ąją.