„Jeigu kažkas rėkia gatvėje, o tu eini pro šalį – tai nėra konfliktas, tai yra tiesiog riksmas“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė F. Jansonas.
„Šiuo atveju, nemanau, kad su ponu Žemaitaičiu yra kažkoks ginčas. Žmogus turi savo nuomonę, jis ją garsiai išreiškia. Bet čia laisva šalis, kurioje visi gali išreikšti savo nuomonę tyliai, garsiai, raštu, žodžiu, su baudžiamąja atsakomybe, be jos“, – kalbėjo jis.
Todėl, tęsė F. Jansonas, ir taikyti Prezidentūros su „Nemuno aušra“ nereikia, mat, pakartojo jis, jokių tarpusavio ginčų nėra.
Visgi, šalies vadovo patarėjas pažymėjo, jog iš naujosios valdančiosios daugumos jau tikėtųsi pamatyti pirmuosius darbus, o ne fiktyvių ginčų kūrimą.
„Jeigu esi išrinktas į parlamentą, jeigu turi jame frakciją, jeigu esi valdančiojoje daugumoje, jeigu kažką pažadėjai žmonėms, tai pirmoji užduotis yra pabandyti įgyvendinti tai, ką tu pažadėjai žmonėms. Gali kažkurį laiką slėptis už fiktyvių ginčų ar kurti pseudoįvykius ir pseudosprogimus, tame dulkių debesyje sėdėti ir nieko neveikti. Bet anksčiau ar vėliau tos dulkės nusėda ir žmonės pamato, kad tu nieko nedarei“, – dėstė jis, palinkėdamas valdančiajai koalicijai „dirbti savo darbą“.
ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda pareiškė, jog mato į Seimo vicepirmininko postą nusitaikiusio „Nemuno aušros“ lyderio R. Žemaitaičio norą „siūbuoti koalicijos laivą“. Taip jis įvertino pastarosiomis savaitėmis valdančiosios daugumos gretose kilusias įtampas. Visgi, pats R. Žemaitaitis atmetė tokius šalies vadovo svarstymus ir pabrėžė – kalbėdamas apie padėtį valdančiojoje daugumoje, G. Nausėda negali pamiršti asmeninių nuoskaudų.
Nesutarimai tarp „aušriečių“ pirmininko ir prezidento kilo ir anksčiau. Socialdemokratams suformavus naują valdančiąją daugumą su demokratais „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušra“, G. Nausėda pareiškė, jog tai buvo klaida. Šalies vadovas taip pat nurodė netvirtinsiąs ministrų, kurie priklauso „aušriečių“ partijai.
Savo ruožtu R. Žemaitaitis atkirto, jog dėl šių aplinkybių atsakomybę už „aušriečiams“ deleguotų ministerijų vadovus turės prisiimti pats prezidentas.
„Jeigu prezidentui pasiūlyti ministrai padarys kažką ne tokio ir kils kažkoks skandalas, atsakomybę turės prisiimti pats G. Nausėda, nes jis neleido teikti partijos narių. Jeigu būtų partijos nariai, tai atsakomybę prisiimtų partijos pirmininkas“, – aiškino „aušriečių“ lyderis.
Visgi, premjeras Gintautas Paluckas nėra linkęs sureikšminti šių Prezidentūros ir „aušriečių“ įtampų. Anot jo, vieši apsižodžiavimai neturi įtakos institucijų darbui.