„Aš stengiuosi to negirdėti. Kad ir kaip kam norėjosi po to pasakyti, kad aš atsitraukiu ir nebedalyvausiu konkurse, tai vėlgi būtų mano išėjimas rinktis lengvesnį kelią. Dideli Lietuvos žmonės, valstybės politikai man patarė neturėti vilčių, aš manau, kad viltis miršta paskutinė ir aš turėčiau eiti iki galo. Galas yra, kai aš būsiu arba ne tarp kandidatų, iš kurių rinksis ministrė“, – Eltai teigė A. Aldakauskas.
„Suprantu, kad mes šiuos metus gyvename politiškai sudėtingame laikotarpyje, kai per vienerius metus yra treji rinkimai. Manau, kad ir šitas aspektas turėjo tam tikros įtakos didesniam patriukšmavimui dėl įvykusio menkesnio trikdžio, nes iš to kažkurios pusės bando išlošti tam tikros naudos“, – pridūrė jis.
Nors NŠA laikinai vadovaujantis A. Aldakauskas prisiima dalį atsakomybės už susidariusias situacijas, tačiau ir Prezidentūra, ir premjerė Ingrida Šimonytė egzaminų skandalo įkarštyje vylėsi, kad šiuo metu vykstantį NŠA vadovo konkursą laimėsiantis kandidatas gebės užtikrinti sklandžią įstaigos veiklą.
Savo ruožtu A. Aldakauskas tikina, kad atsistatydinimas po kilusių nesklandumų būtų lengviausio kelio pasirinkimas.
„Lengviausia man būtų atsistatydinti. Visi laukia kraujo, kas čia atsistatydins. Bet aš, priešingai, lieku tam, kad daugiau tai nepasikartotų“, – dėstė laikinasis NŠA vadovas.
„Kelis kartus bandžiau pasakyti sau, kad man jau laikas išeiti iš švietimo, bet taip jau nutiko, kad gyvenimas vis grąžina atgal. (...) Jau du kartus gyvenimas pameta man „paskutinį šansą“, nes aš save priskiriu prie tos kartos, kuriai tokių šansų nebūtinai pasitaikys. Tam skausme ir džiaugsme gyvenu jau kurį laiką, tai kodėl aš dabar turėčiau pasakyti, kad man čia tiek sunku ir nepatogu, kad aš net nedalyvausiu konkurse. Renkuosi priimti tą iššūkį ir su juo susitvarkyti“, – akcentavo jis.
ELTA primena, kad pastaraisiais mokslo metais NŠA lydėjo net keli skandalai.
Pavasarį vykusių tarpinių patikrinimų metu kilo moksleivių ir švietimo bendruomenės nepasitenkinimas dėl programos neatitinkančių ar pernelyg sunkių užduočių.
Tuo metu prasidėjus brandos egzaminų sesijai pašaipią visuomenės reakciją sukėlė gramatinės ar logikos klaidos užduočių lapuose.
Visgi bene daugiausia rezonanso sukėlė informacija, jog dėl abiturientų patikrinimų rezultatus skaitmenizuojančios įmonės klaidos skaičiuojant egzaminų įvertinimus pasikeitė dvyliktokų darbų galutiniai rezultatai.
Skelbta, kad po klaidos keičiasi pagrindinės sesijos užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų), biologijos, fizikos, geografijos ir pakartotinės sesijos egzaminų rezultatai.