Derybas dėl valdančiosios koalicijos vedantys socialdemokratai antradienį Seime žada susitikti su demokratais ir „valstiečiais“, trečiadienį – su Liberalų sąjūdžiu ir partija „Nemuno aušra“.

„Konsultacijos yra dvišalių pokalbių stadijoje. Yra numatytas grafikas: šiandien susitinkame su kolegomis demokratais ir „valstiečiais“, rytoj – su liberalais ir „Nemuno aušra“.

Pokalbiai vyksta visa apimantys, pirmiausia, dėl programinių nuostatų ir po to, be abejo, bus aptarinėjamas ir tam tikras politinis apetitas pozicijoms, kas, kokius darbus geriausiai galėtų atlikti. Bus apariamas visas pilnas paveikslas“, – žurnalistams antradienį komentavo G. Paluckas.

Savo ruožtu kiek anksčiau antradienį žurnalistų kalbinta Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad šiuo metu pokalbio su socialdemokratais neplanuoja. Apie tai paklaustas G. Paluckas tikino, kad kol kas atsisakymo susitikti iš liberalų pusės nebuvo.

Viktorija Čmilytė-Nielsen

„Kol kas mes tokio jų atsisakymo neturim, bet, jeigu atsisakys, tai atsisakys. Tai yra jų pasirinkimo teisė“, – nurodė politikas.

Ar gali būti, kad trečiadienio konsultacijų po susitikimų su demokratais ir „valstiečiais“ nebeprireiks?

Į koalicijos formavimą kvies ne visus

G. Paluckas leido suprasti, kad susitikimai su liberalais ir „Nemuno aušra“ vis tiek, jo nuomone, bus prasmingi.

„Šiuo atveju yra labai svarbu ne tik tai, iš ko suformuosime koaliciją, bet lygiai taip pat, kaip partija ar frakcija, likusi opozicijoje, reaguos į vieną ar kitą pasiūlymą, nes kai kurie reikalauja plataus politinio sutarimo ir palaikymo, ar tai būtų mokesčių korekcijos, ar gynybos finansavimas. Tam reikalingas platus politinių partijų įsipareigojimas“, – dėstė jis.

„Į koalicijos formavimą tikrai bus pakviesti ne visi, bet tikrai yra svarbu tų partijų, tų frakcijų požiūris į svarbiausius šalies politinius klausimus“, – pridūrė politikas.

G. Paluckas patvirtino, kad socialdemokratai jau turi valdančiosios koalicijos sutarties juodraštį.

„Pati koalicinė sutartis yra ruošiama socialdemokratų rinkimų programos pagrindu. Ten mes kalbame apie bendruosius principus, kurių, be abejo, turėtų laikytis bet kokie besiruošiantys bendradarbiauti partneriai. Svarbiausia yra mūsų viešo politinio gyvenimo sritys: viešųjų paslaugų teikimas, finansavimo tvarumas, gynybos finansavimas, parama Ukrainai ir panašūs dalykai“, – vardijo politikas.

Šiuo metu socialdemokratai aktyvias derybas dėl koalicijos veda su „valstiečiais“ ir demokratais, bet pastarieji vietoje „valstiečių“ koalicijoje norėtų matyti liberalus. Ne paslaptis, kad demokratų lyderis Saulius Skvernelis ir „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis griežia ant vienas kito dantį.

Šeštadienį LSDP tvirtins sutarties tekstą

Socialdemokratai, anot G. Palucko, mato pareigą pamėginti suderinti demokratų ir „valstiečių“ interesus.

„Jeigu pavyks, tai pavyks, jeigu nepavyks, tai nepavyks. Bet mes, aišku, žiūrime pozityviai, pirmiausia, dėl programinių nuostatų persidengimo, o asmeniškumus patyrę politikai turėtų įveikti arba bent jau laikinai padėti į stalčių“, – komentavo jis.

Politikas pasakojo, kad šeštadienį LSDP taryba ketina tvirtinti koalicijos sutarties, suderintos su partneriais, tekstą.

„Šeštadienį mes turėsime partijos tarybą, turime atsinešti koalicijos sutarties paruoštuką. Dėl jo mes turėsime apsispręsti taryboje“, – kalbėjo G. Paluckas.

LSDP

Sutartyje, anot jo, bus išdėstyti ne tik partnerių numatomi įgyvendinti darbai, bet ir nurodytos sritys, už kurias skirtingi partneriai bus atsakingi.

„[Bus] bazinis ministerijų pasidalijimas ir pozicijų Seime, atsakomybių pasidalijimas. Be personalijų“, – pažymėjo politikas.

Ką socialdemokratai siūlo galimiems koalicijos partneriams iš kuruojamų sričių, G. Paluckas nenorėjo įvardyti – esą tai derybų objektas.

Naujajame Seime LSDP iškovojo 52 mandatus, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 14, „valstiečiai“ – 8 vietas parlamente. Tuo metu „Nemuno aušra“ turės 20 atstovų Seime, liberalai – 12.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)