Vienas iš šio pasiūlymo iniciatorių, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas sako, kad siekiama panaikinti, jo nuomone, perteklinę prievolę, didinančią biurokratinę naštą ir nereikalingai apsunkinančią įstatymų kūrimo procesą.

„Jeigu yra priimamas įstatymo projektas, pusę metų negali teikti jam jokio kito pakeitimo. Tačiau jeigu parlamentarai surenka 29 parašus, toks pakeitimas galimas net ir kitą dieną. Praktika yra tokia, kad iš esmės visi – tiek valdančiuosius, tiek opozicijai atstovaujantys Seimo nariai surenka 29 parašus ir įstatymo projektai yra svarstomi. Todėl yra noras atsikratyti tos biurokratinės naštos rinkti parašus, kurie visada yra surenkami“, – Eltai sakė pasiūlymą Seimo statutui įregistravęs A. Bagdonas.

„Gaunasi toks perteklinis Seimo narių bėgiojimas po salę ir parašų rinkimas. Dėl to atsiranda ir papildoma našta Seimo kanceliarijos darbuotojams, kurie turi perrašyti visas įstatymo pataisų iniciatorių pavardes. Simboliška, kad tokius Statuto pakeitimus parėmė 29 parlamentarai. Tikiuosi, kad tai bus paskutinis kartas, kuomet norint pateikti projektą reikia surinkti kolegų parašus“, – akcentavo parlamentaras.

Jeigu Seimas pritartų, nauja tvarka leistų teikti įstatymo pakeitimus Seimo plenariniuose posėdžiuose po įstatymo priėmimo, nelaukiant 6 mėnesių.

„Tai ypač svarbu, jei reikia nedelsiant reaguoti į skubius visuomenės poreikius“, – mano A. Bagdonas.

Galiojančiame Seimo statute numatyta, kad įstatymo papildymo ar pakeitimo projektas gali būti pateikiamas Seimo plenariniame posėdyje ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo to įstatymo priėmimo. Šis reikalavimas netaikomas, įgyvendinant Konstitucinio Teismo (KT) nutarimus arba kai įstatymo pakeitimo projektą teikia Vyriausybė ar ne mažiau 1/5 visų Seimo narių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją