„Man tenka šiek tiek apgailestauti dėl tos visos prezidento pozicijos. (...) Neprezidentiška taip elgtis. Adamkus, Brazauskas, daugybė prezidentų, su kuriais aš taip pat dirbau, žiūrėtų šiek tiek toliau – dešimt, dvidešimt metų į priekį ir suprastų, kad ta jauna karta, kurią kartais mums taip sunku prisivilioti į tą politiką, jeigu ji imasi žygių ir jeigu matai, kad tie žygiai sekasi, tai duok Dieve stiprybės. Nereikia čia pavydėti“, – „Žinių radijui“ sakė Ž. Pavilionis.
„Aš sakyčiau, čia mano asmeninis vertinimas, Gabrielius šį mūšį laimėjo morališkai. Nežinau, ką laimėjo prezidentas“, – akcentavo politikas.
Tačiau Seimo vicepirmininkas nenorėjo detaliau komentuoti politinių dramų, kilusių dėl eurokomisaro klausimo. Pasak jo, svarbiausia dabar kuo vieningiau patvirtinti europarlamentaro Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į EK.
„Jeigu institucijos sutaria dėl tam tikro asmens, tai reikia tik džiaugtis, kad sutarimas atsiranda. Ir aš tikiuosi, kad sutarimas dėl Andriaus Kubiliaus bus netrukus patvirtintas ir Seime, ir mano vadovaujamame Europos reikalų komitete“, – sakė Ž. Pavilionis, vildamasis, kad A. Kubiliaus kandidatūra palaikymo sulauks ir tarp opozicijos atstovų.
„Aš tikiuosi, kad opozicija, kuri taip pat dalyvaus priimant tuos sprendimus, taip pat parodys tam tikrą valstybiškumą. Nes yra labai lengva žaisti tuos žaidimus, bet būtų gerai pagalvoti apie valstybę. Ir Andrius iš tikrųjų labai daug padarė Briuselyje, paneigiant visus stereotipus ir apie mus, ir apie Ukrainą, atveriant Ukrainai galimybę derėtis dėl narystės“, – akcentavo jis.
ELTA primena, kad pirmadienį premjerė Ingrida Šimonytė koalicinei tarybai pristatė europarlamentaro A. Kubiliaus kandidatūrą į Europos Komisiją (EK). Pasak jos, tai yra kandidatas, dėl kurio pavyko atrasti bendrą sutarimą su prezidentu.
Anksčiau žiniasklaidoje ir politikos koridoriuose kaip galimas eurokomisaras aptarinėtas užsienio reikalų ministras G. Landsbergis praėjusį penktadienį Eltai sakė sulaukęs informacijos, jog jo kandidatūrai nepritartų prezidentas Gitanas Nausėda.
Savo ruožtu pats G. Nausėda tikino, kad sprendimas neskirti konservatorių lyderio G. Landsberio Lietuvos atstovu Europos Komisijoje (EK) nebuvo nulemtas keršto ar asmeniškumų. Šalies vadovas pripažino, kad jam neįtiko į eurokomisarus projektuoto ministro kai kurios būdo savybės bei sprendimas koncentruotis tik į užsienio politiką.
Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.