„Iš „Nemuno aušros“ vadovo pusės aš tikrai matau arba sąmoningo, arba nesąmoningo noro siūbuoti laivą. Ir kuomet tai yra daroma pirmosiomis koalicijos egzistavimo savaitėmis, tai kelia tam tikrų minčių“, – TV3 televizijai sakė G. Nausėda.

„Jeigu tai yra nesąmoningas noras, tai tiesiog norėtųsi palinkėti, kad tas rinkiminis įkarštis pagaliau baigtųsi ir tiesiog žmogus daugiau galvotų apie darbus negu kad apie naujų reikalavimų kėlimą koalicijos partneriams. Jeigu tai yra sąmoningas noras destabilizuoti politinę situaciją, tada blogiau. Tada iš tikrųjų turime kelti atsakomybės klausimą – kodėl siekiama destabilizavimo“, – akcentuoja jis.

Tačiau prezidentas kartoja, kad Seimo vicepirmininko pozicija R. Žemaitaičiui neturėtų atitekti iki tol, kol politikas neišsispręs teisinio pobūdžio klausimų.

„Man atrodo, kad Seimo pirmininkas užėmė teisingą poziciją sakydamas, kad pirmiausia tegu išsisprendžia tuos teisinio pobūdžio klausimus, kurie dabar sukasi apie poną Žemaitaitį, ir tada jau bus galima kalbėti apie visus postus“, – pabrėžia jis.

Teigia, kad šios Vyriausybės formavimas nebuvo išskirtinis

Šalies vadovas taip pat pabrėžia, kad šios Vyriausybės formavimas nebuvo kažkuo išskirtinis. Anot G. Nausėdos, ir anksčiau dėl kandidatų į ministrus buvo keliami įvairiausi klausimai.

„Kiekviena vyriausybė, kiek aš prisimenu, pradeda (darbą – ELTA) nuo visokiausių klausimų. O ypatingai tuo metu, kai prezidentas susitikinėja su kandidatais, kyla padidintas noras patyrinėti vieno ar kito kandidato praeitį. Ne išimtis yra ir šis kartas“, – teigė G. Nausėda.

„Pasakyti, kad ši koalicija formuojasi daug sudėtingiau negu ankstesnioji koalicija – aš nesakyčiau šitaip. Man atrodo, kad ta koalicijos dėlionė buvo pakankamai sklandi. Taip, iškilo problema, kuomet aš iškėliau reikalavimą „Nemuno aušros“ kandidatams būti nepriklausomiems nuo partijos, bet partija prisitaikė“, – akcentavo jis.

Įvertino vakarėlį, kuriame dalyvavo R. Mockus: norisi tikėti, kad tai vienintelis priekaištas ministrui

G. Nausėda nelinkęs sureikšminti ir skandalingo vakarėlio, kuriame jaunystėje dalyvavo teisingumo ministras Rimantas Mockus. Visgi, akcentuoja prezidentas, kad apie šį vakarėlį ministrui derėjo pranešti kandidatuojant į pareigas.

„Labai norisi tikėti, kad tai yra vienintelis priekaištas, kurį mes galime išreikšti šiam ministrui. Gaila, kad jis apie tai vyriškai nepasakė iš karto susitikęs tiek su prezidentu, tiek visuomenei“, – pabrėžė G. Nausėda.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę „Nemuno aušros“ pirmininkas pareiškė kelsiantis klausimą dėl likimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas. Antradienį jis patikino, kad tokie svarstymai yra pakankamai rimti.

Visgi, anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į Seimo vicepirmininko pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.

Papildomų įtampų įnešė ir išsiskyrusios nuomonės „Nemuno aušros“ gretose. „Aušriečių“ lyderiui tvirtinant, kad jo vedama frakcija vienbalsiai pritaria ir mano, kad valdančiosios daugumos partneriai nesilaiko koalicinės sutarties, Seimo vicepirmininkė Agnė Širinskienė sako, kad frakcijoje nuomonės išsiskiria. Be to, politikės manymu, šiuo metu partijai reikėtų koncentruotis į darbus, o ne galvoti apie tam tikrus postus bei viešas batalijas.

Reaguodamas į išsiskyrusias nuomones, R. Žemaitaitis pareiškė, kad „Nemuno aušros“ poziciją visais koalicijos klausimais komentuos tik jis pats. Tuo metu A. Širinskienė pripažino neatmetanti galimybės palikti frakciją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (78)