Primename, kad dėl valdančiosios daugumos susitarė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Ministru pirmininku planuoja tapti socialdemokratas Gintautas Paluckas.
Ministerijas pateikiame abėcėlės tvarka. Kandidatai dar turės susitikti su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, kuris jų kandidatūras turės patvirtinti arba atmesti.
Aplinkos – postas turėtų atitekti „Nemuno aušrai“, bet kol kas kandidatų nepasiūlyta.
Energetikos – Žygimantas Vaičiūnas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“).
Ekonomikos ir inovacijų – Lukas Savickas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“).
Finansų – Rimantas Šadžius arba Rasa Budbergytė. Vis dėlto naujienų portalo žiniomis, R. Budbergytė nenorėtų užimti šio posto. (LSDP).
Krašto apsaugos – Dovilė Šakalienė (LSDP).
Kultūros – Šarūnas Birutis (LSDP).
Socialinės apsaugos ir darbo – Inga Ruginienė (LSDP).
Susisiekimo – Eugenijus Sabutis (LSDP).
Sveikatos apsaugos – postas turėtų atitekti socialdemokratams, bet kol kas kandidatų nepasiūlyta.
Švietimo, mokslo ir sporto – Orinta Leiputė (LSDP).
Teisingumo – Agnė Širinskienė („Nemuno aušra“).
Užsienio reikalų – turėtų būti socialdemokratų kandidatas, tačiau kandidatūrą teks derinti ir su prezidentūra, kuri norėtų patikimo žmogaus. Kandidatas galėtų būti ir nepartinis. 15min naujienų portalas užsiminė, kad tai galėtų būti Deividas Matulionis.
Vidaus reikalų – postas turėtų atitekti socialdemokratams, bet kol kas kandidatų nepasiūlyta.
Žemės ūkio – postas turėtų atitekti „Nemuno aušrai“, bet kol kas kandidatų nepasiūlyta. Šios partijos vedliui Remigijui Žemaitaičiui G. Nausėda nenorėtų atverti Vyriausybės durų. Vis dėlto R. Žemaitaitis yra nusiteikęs derinti ir kitas kandidatūras be savęs.
„Delfi“ primena, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė (LRV) – Lietuvos Respublikos ministrų kabinetas, atliekantis vykdomosios valdžios funkcijas.
Vyriausybė vykdo įstatymus ir Seimo nutarimus bei Prezidento dekretus, valdo valstybės turtą, tvarko krašto reikalus ir kartu su Prezidentu vykdo šalies užsienio politiką. Vyriausybė taip pat turi įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, sudaro valstybės biudžetą ir teikia jį tvirtinti Seimui. Jos įgaliojimai apibrėžti Konstitucijoje ir Vyriausybės įstatyme.
Vyriausybę sudaro Ministras Pirmininkas, kuris yra vyriausybės vadovas, ir 14 ministrų. Ministrą Pirmininką skiria Prezidentas, gavus Seimo pritarimą. Tuomet Ministras Pirmininkas su Prezidento pritarimu sudaro likusį kabinetą, o Vyriausybei ir jos programai turi pritarti Seimas.