„Regionų ministerijos poreikis niekur nedingo. Lietuvoje reikia mažinti regionų skirtumus, bus naujos Europos Sąjungos (ES) lėšos. Mes matome, kad kai yra silpnas koordinavimas dėl regioninės politikos, tai vėluoja ir programos ES, kurios nukreiptos į regioninės ekonomikos didesnį klestėjimą, tai poreikis Regionų ministerijai yra. Taip pat matome, kad dar gali būti diskusijų Vyriausybės veikimo eigoje dėl Energetikos ministerijos“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė V. Augustinavičius.

„Teltonikos“ pavyzdys labai gerai parodė, kad Lietuvoje elektrinai nelabai susikalba su kelininkais, galbūt apibendrinimas, apjungimas infrastruktūrinių klausimų, kas liečia energetiką, susisiekimą, į vieną Infrastruktūros ministeriją galėtų būti opcija. Tada atsilaisvina kelias Regionų ministerijos įkūrimui. Šis klausimas toliau bus svarstomas, jis gyvas ir aktualus“, – aiškino jis.

ELTA primena, kad rugsėjį vykusio šeštojo Regionų forumo metu šalies vadovas Gitanas Nausėda pasiūlė steigti naują ministeriją, kuri iš Vidaus reikalų ministerijos perimtų regionų politikos formavimo atsakomybę ir prisidėtų prie tarybų ir savivaldos savarankiškumo didinimo. Anot jo, tokia ministerija taip pat galėtų perimti funkcijas ir iš kitų ministerijų, kurios leistų jai vykdyti regionų lūkesčius atitinkančią nacionalinę politiką.

Prezidentas taip pat užsiminė, kad nors ankstesni bandymai po šalį paskirstyti ministerijas nepavyko, tai nepaneigia pačios idėjos poreikio.

Šalies vadovo manymu, šiuo klausimu būtų galima svarstyti ir apie kitų ministerijų, kaip pavyzdžiui Energetikos, egzistavimo tikslingumą.

Premjerė Ingrida Šimonytė mano, kad tokia idėja svarstytina, bet siūlomos institucijos veikla turėtų būti dar platesnė. Tuo metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, kad vien tik Regionų ministeriją būtų neefektyvus resursų panaudojimas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)