„Kadangi pirmą kartą mūsų neišgirdo, renkamės vėl. Demokratiškai išrinkti politikai turi dirbti visos Lietuvos žmonėms ir neturėtų tiesiog ignoruoti tų, kurie juos kritikuoja“, – teigiama renginio organizatorių socialiniame tinkle „Facebook“ išplatintame pranešime.

„Rinkdamiesi mes dar kartą kreipiamės į Lietuvos socialdemokratų partiją, Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“: jūsų veiksmai jau padarė didžiulės žalos Lietuvos reputacijai, tai rodo užsienio politikų reakcijos ir straipsniai tarptautinėje žiniasklaidoje. Šio pėdsako nebeištrinsite, bet dar galite jį sušvelninti. Todėl mes prašome nutraukti valdančiosios koalicijos sutartį su politine partija „Nemuno Aušra“, – skelbiama įraše.

Šįkart protestuojai ketina kreiptis ne tik į naująjį Seimo pirmininką bei kandidatą į premjerus Gintautą Palucką, bet ir į prezidentą Gitaną Nausėdą. Anot organizatorių, šalies vadovo ketinama prašyti pasinaudoti visuomenėje turimu autoritetu ir užkirsti kelią tolimesnei tokios sudėties koalicijos veiklai.

„Kreipiamės ir į Lietuvos Respublikos prezidentą: jūsų autoritetas tarp rinkėjų galėtų tapti pokyčio dalimi“, – teigia protesto rengėjai.

Pirmasis protestas „Dešimt tylos minučių“ praėjusią savaitę vyko Vilniuje, Kaune ir Tauragėje. Visgi per pirmąjį protestą socialdemokratų lyderis G. Paluckas su protestuotojais nesusitiko, motyvuodamas tuo, jog nepritaria „pačiai protesto idėjai“. Prie Seimo nepasirodė ir „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis.

Tuo metu pats R. Žemaitaitis teigė, jog protestą, nukreiptą prieš jo vedamos partijos įtraukimą į koaliciją, vertina kaip „pagarbos jam ženklą“.

ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Šis sprendimas sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV bei žydų bendruomenių.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)