„Pinigų grąžinimas nėra lemiamas momentas baudžiamojoje byloje, tokiu atveju byloje nebus civilinio ieškinio. Jeigu jie nebūtų grąžinti, aš reikščiau civilinį ieškinį“, – Eltai ketvirtadienį sakė bylos tyrimą kontroliuojantis Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius.

Trečiadienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Marijampolės merui P. Isodai pareiškė įtarimus, meras buvo atvykęs į STT būstinę Kaune, atsakė į tyrėjų klausimus.

Vėliau meras feisbuke pareiškė, kad pagal savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atliktą patikrinimą dar 2023 m. lapkričio mėnesį grąžino į savivaldybės biudžetą tą dalį (4 748,43 eurų) išmokų, kurios galėtų kelti klausimų (ar abejonių) dėl jų išmokėjimo pagrįstumo.

Politikas sustabdė savo narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje ir sakė poziciją ginsiantis teisiniu keliu.

„Tikiu, kad įtarimai nepasitvirtins, nes nesijaučiu pažeidęs savivaldybės tvarkų ar valstybės įstatymų“, – feisbuke rašė P. Isoda.

ELTA primena, kad panaši situacija buvo susiklosčiusi ir buvusio Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus byloje. Kaltės nepripažinęs politikas grąžino savivaldybei pinigus, netgi daug didesnę sumą, tačiau buvo nuteistas 12,5 tūkst. eurų pinigine bauda, jam trejiems atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje. Įsiteisėjus nuosprendžiui, M. Sinkevičius neteko mero pareigų. Jo byla dar bus nagrinėjama Aukščiausiajame Teisme.

Šiuo metu STT atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 29 savivaldybių galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės, Kaišiadorių, Vilkaviškio, Skuodo rajonų ir Birštono, Neringos, Pagėgių, Druskininkų, Rietavo savivaldybėse.

Dėl ikiteisminis tyrimas dėl Marijampolės savivaldybės politikų veiksmų atliekamas toliau, tai reiškia, kad įtarimų dėl lėšų panaudojimo gali būti ir daugiau.

„Mes analizuojame pateiktus dokumentus ir tik tada, kai surenkame pakankamai duomenų apie tarybos narį, mes jo bylą išskiriame į atskirą bylą ir perduodame teismui. Veikimo modelis toks. Tyrimas tęsiamas. Mes negalime vienu metu nuspręsti dėl visų politikų, nes tai neįmanoma laiko prasme. Kai bandoma kaltinti, kad čia selektyvus teisingumas, aš sakau, kad tik laiko klausimas, kada bus pasakyta ir dėl kitų tarybos narių“, – Eltai sake prokuroras D. Valkavičius.

ELTA primena, kad Kauno apygardos teismui yra perduota nagrinėti buvusio Seimo nario ir buvusio Marijampolės tarybos nario Andriaus Vyšniausko baudžiamoji byla, jis kaltinamas suklastojęs 19 vienetų tarybos nario išlaidų suvestinių, jose pateikdamas tikrovės neatitinkančius duomenis apie neva patirtas kuro, telefono, interneto ryšio išlaidas, kaip susijusias su tarybos nario veikla.

Šiame teisme taip pat dar nagrinėjama buvusios A. Vyšniausko patarėjos apygardoje, Marijampolės rajono tarybos narės Vaidos Pituškienės baudžiamoji byla.

„Čekiukų“ byloje pareikšti įtarimai Birštono merei Dirginčienei ir Marijampolės merui Isodai

„Neturi trauktis“

„Kaip ir kitais buvusiais atvejais – (merai – ELTA) stabdo savo narystę ir savo tiesą įrodinėja teisme. Teisingumą vykdo teismai. Kol kaltė neįrodyta, iš pareigų merai tikrai neturi trauktis“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė G. Paluckas.

„Man šiuo atveju labiau rūpi, kad jie nesislapstytų ir bendradarbiautų su teisėsauga, atitinkamai priimtų tuos sprendimus, kuriuos visi partijos nariai, sulaukę tokių kaltinimų, yra priėmę – sustabdyti narystę ir elgtis sąžiningai“, – pridūrė jis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikdama ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, trečiadienį pareiškė įtarimus P. Isodai ir N. Dirginčienei.

Tyrimo duomenimis, P. Isoda, eidamas Marijampolės savivaldybės tarybos nario ir mero pareigas, galimai suklastojo tikrus dokumentus, juose įtvirtindamas tikrovės neatitinkančius duomenis apie nepatirtas telefono ryšio, interneto ryšio, transporto išlaidas, kaip susijusias su tarybos nario veikla.

Pasak STT, tokiu būdu P. Isoda galimai įgijo svetimą, Marijampolės savivaldybės administracijai priklausantį turtą – 2 479 eurų. Jam pareikšti įtarimai dėl dokumentų suklastojimo ar disponavimo jais.

ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)