Anot jo, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareiškimu apie V. Uspaskichui metamus įtarimus siekiama paveikti artėjančius Seimo rinkimus.

„Vertinu tai kaip tiesiog planingą politinį veiksmą, prasidedant aktyviai politinei kampanijai atakuoti Taikos koalicijos lyderį. Tai aš vienareikšmiškai vertinu tai kaip planinį veiksmą todėl, kad buvo galimybė tam pasirinkti visiškai kitokį laiką“, – Eltai teigė Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos pirmininkas Mindaugas Puidokas.

Anot jo, V. Uspaskichui pareikšti įtarimai dalyvavimui rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose įtakos neturės. M. Puidokas Eltai teigė, kad visi Taikos koalicijos nariai: Darbo, Žemaičių bei Lietuvos Krikščioniškosios demokratijos partijos pasitiki lyderiu ir trauktis neketina.

M. Puidoko teigimu, skandalas koalicijos reputacijai rinkėjų gretose ne tik nepakenks, bet dar ir paskatins žmones aktyviau balsuoti.

„Aš galvoju, kad žmonės mato tą politinį puolimą, ir tokiu būdu jie mobilizuojasi, tai aš tikiu, kad mus palaikančių žmonių, kurie mato tą neteisybę Lietuvoje, tuos dvigubus teisinius standartus, daug didesnis kiekis prabus ir ateis, išreikšdami savo valią rinkimuose, palaikydami Taikos koaliciją, nes mes esam vienintelė politinė jėga, kuri taip aktyviai kovoja už realią žodžio laisvę“, – kalbėjo politikas.

M. Puidokas patikino, jog žinia apie FNTT V. Uspaskichui metamus įtarimus jam buvo netikėta. Tačiau parlamentaras neslėpė, jog tarnybos pranešimo išplatinimo datos nelaiko atsitiktine. Jo nuomone, toks laikas buvo parinktas specialiai, siekiant rinkiminės kampanijos metu susidoroti su koalicijos lyderiu.

„Ta linkme, kuria ėjo segreguodami žmones dabartiniai valdantieji su konservatoriais priešakyje, nu tai yra tikrai negera situacija Lietuvai ir mes ją privalom keisti“, – pridūrė parlamentaras.

Kaip nurodo tarnyba, V. Uspaskich įtarimai pareikšti trečiadienį. Politikas įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu ir suklastotų tikrų dokumentų naudojimu, neteisėtu elektroninės formos dokumento įgijimu, laikymu ir panaudojimu bei labai didelės vertės svetimo – Europos Sąjungos (ES) – turto įgijimu.

Darbo partija jau anksčiau figūravo pastarajame ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto daugiau kaip 500 tūkst. eurų dydžio ES biudžeto lėšų įgijimo. Dar balandį FNTT pranešė, kad Darbo partijos būstinėje atliktos kratos.

Po jų politinės jėgos įkūrėjas ir buvęs europarlamentaras V. Uspaskichas sustabdė narystę „darbiečių“ gretose. Vėliau politikas grįžo į partiją, šiuo metu veda kelių politinių jėgų Taikos koaliciją į Seimo rinkimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)