„Klausimą dėl lyderystės vienareikšmiškai turėsime savo organizacijoje suformuluoti. Tai yra mūsų bendruomenės sprendimas. Mūsų organizacija yra lanksti, neturinti didelių biurokratinių kliūčių, tai tikrai visus tuos sprendimus padarysime lanksčiai, bet akivaizdu, kad bus reikalingi pokyčiai vadovybėje. Jie yra neišvengiami, nes rinkimų rezultatai yra prasti“, – „Delfi“ laidoje kalbėjo politikas.

ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų. Nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo, o trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14, 99 proc. rinkėjų palaikymą.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga – 7,02 proc. balsų.

Tuo metu Laisvės partija neperžengė minimalios 5 proc. kartelės ir rinkimus daugiamandatėje apygardoje pralaimėjo. Tiesa, trys laisviečiai dar turi šansą patekti į Seimą įveikę konkurentus vienmandatėse rinkimų apygardose: Aušrinė Armonaitė – Pasaulio lietuvių, Morgana Danielė – Žirmūnų bei T. V. Raskevičius – Naujamiesčio-Vilkpėdės apygardoje.

Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių per rinkimus atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.

Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)