Skirtumai didžiuliai

Bent kol kas daugiausiai finansų Seimo rinkimams skyrė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD). Šios partijos rinkiminėje sąskaitoje – beveik 170 tūkst. eurų. Didžiąją šios sumos dalį – 150 tūkst. eurų skirta iš politinės partijos gautų valstybės biudžeto asignavimų. Likusi suma, kaip nurodoma VRK svetainėje, suaukotos fizinių asmenų. Bet jie visi – TS–LKD kandidatai Seimo rinkimuose.

VRK sistemoje registruotiems kai kuriems vienmandatininkams partija irgi skyrė finansų – po 6,5 tūkst. eurų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminėje piniginėje – per 70 tūkst. eurų. Didžiausią šios sumos dalį skyrė pati partija, iš politinės partijos gautų valstybės biudžeto asignavimų. O 715 eurų skyrė šios partijos atstovė Seime ir savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose su šia partija dalydavęs politikas.

Liberalų sąjūdžio rinkiminėje sąskaitoje – beveik 70 tūkst. eurų. Per 53 tūkst. eurų skirta buvo iš politinės partijos lėšų, fiziniai asmenys skyrė 7 tūkst. eurų, o likusią sumą – beveik 9 tūkst. eurų, skyrė patys kandidatai iš nuosavų lėšų.

Laisvės partijos rinkiminėje sąskaitoje – beveik 67 tūkst. eurų. Pati politinė partija skyrė 14 tūkst. eurų lėšų. Mažos fizinių asmenų aukos siekia per 4 tūkst. eurų, o beveik 49 tūkst. eurų skyrė fiziniai asmenys. Tarp jų ne tik pačios Laisvės partijos atstovai, bet ir verslininkai.

Štai 350 eurų skyrė verslininkas, Lietuvos verslo angelų tinklo LitBAN valdybos pirmininkas Vladas Lašas, 100 eurų skyrė Prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė, 10 tūkst. eurų skyrė „Camelia“ vaistinės įkūrėjas Alvydas Barsteiga, 3 tūkst. eurų skyrė įmonės „Solmetra“ vadovas Martynas Majeris, 10 tūkst. skyrė startuolio „Omnisend“ įkūrėjas ir vadovas Rytis Laurinavičius, Aleksandras Jonas Gaška skyrė 15 tūkst. eurų.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ rinkiminėje sąskaitoje – per 52 tūkst. eurų. 19 tūkst. eurų buvo skirti iš politinės partijos gautų valstybės biudžeto asignavimų, dar 1,5 tūkst. eurų – partijos lėšos. Patys kandidatai skyrė 4 tūkst. eurų, o visą likusią sumą – beveik 28 tūkst. eurų skyrė fiziniai asmenimis mažomis ir ne tik sumomis. Čia, kaip ir kitų partijų atveju, lėšų skyrė ir patys kandidatai, nurodyti partijos sąraše į Seimą.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) sąskaitoje, skirtoje Seimo rinkimams, per 45 tūkst. eurų. Visą ją skyrė partija iš turimų lėšų.

Partijos „Nemuno aušra“ rinkiminėje sąskaitoje yra per 25 tūkst. eurų. Pati partija kol kas skyrė tik 2 tūkst. eurų, visa likusi suma suaukota fizinių asmenų. Tarp jų ir pačios partijos nurodyti kandidatai į Seimą, bei jų artimieji.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) rinkiminėje sąskaitoje daugiau nei 10 tūkst. eurų. 10 tūkstančių ir skyrė pati partija iš gautų valstybės biudžeto asignavimų, likusi suma: kandidatų arba fizinių asmenų aukos. Po 2 tūkstančius eurų partija skyrė ir kiekvienam vienmandatininkui – 72 asmenims.

Lietuvos žaliųjų partijos rinkiminėje sąskaitoje – 10 tūkst. eurų. Visą šią sumą skyrė partijos pirmininkės pavaduotojas Remigijus Lapinskas.

Lietuvos liaudies partijos rinkiminėje sąskaitoje – 706 eurai. Visa ji suaukota fizinių asmenų.

O Lietuvos krikščioniškos demokratijos partijos sąskaitoje – 200 eurų, tai pačios partijos lėšos.

Kitos politinės partijos kol kas nepateikė jokių duomenų apie turimus pinigus Seimo rinkimams.

Terminas baigiasi

VRK nurodo, kad šį penktadienį, baigiasi terminas, kuomet būsimieji Seimo rinkimų kandidatai gali pateikti savo pareiškinius dokumentus.

Pasak jos, iki rugpjūčio 9 dienos 17 val. dokumentus jie turi užpildyti ir pateikti VRK informacinėje sistemoje.

Taip pat iki šio termino pabaigos parlamento rinkimuose planuojančios dalyvaujanti politinės partijos gali sudaryti koaliciją ir kartu kelti jungtinį kandidatų sąrašą.

Daugiamandatėje rinkimų apygardoje kandidatų sąrašą kelianti politinė partija ar koalicija turi pateikti šį sąrašą VRK. Kandidatų skaičius jame negali būti mažesnis kaip 25 ir negali viršyti 141, nurodo VRK.

Tuo metu vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuojantį save išsikėlusį asmenį parašais turi paremti ne mažiau kaip 1 tūkst. konkrečios rinkimų apygardos rinkėjų. Parašus kandidatai gali pradėti rinkti tik pateikę pareiškinius dokumentus.

VRK atkreipia dėmesį, kad jei partija kelia kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir vienmandatėje rinkimų apygardoje, rinkėjų parašų jiems rinkti nereikia.

Lietuvos parlamento rinkimai vyks šių metų spalio 13 dieną.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)