Balandį Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) konstatavus, kad VSD pranešėjo istoriją nagrinėjusios laikinosios parlamentinės tyrimo komisijos pirmininkas Vytautas Bakas tyrimo metu veikė šališkai, o pati komisija viršijo savo įgaliojimus ir neteisėtai atskleidė Tomo Gailiaus tapatybę, buvo gautas skundas dėl šią išvadą rengusios D. Šakalienės – esą jos sutuoktinis pats dirba VSD.

Tuomet konservatorius Sergejus Jovaiša tikino, kad D. Šakalienės vyro darbovietės sąsaja su tyrimu kelia įtarimų. Anot jo, socialdemokratė turėjo nusišalinti nuo išvadų rengimo. Visgi, pati parlamentarė posėdžio metu nurodė, jog interesų konflikto šiuo klausimu nėra.

Šią savaitę vykusiame EPK posėdyje liberalas Andrius Bagdonas įgarsino etikos sargų sprendimą. Kaip teigė jis, D. Šakalienė buvo viena iš keturių komisijos išvadų projekto dėl VSD istoriją tyrusios komisijos veiklos ir galimo V. Bako viešųjų ir privačių interesų konflikto rengėjų. Visgi balsavime dėl išvados patvirtinimo, kaip pažymėjo A. Bagdonas, parlamentarė nedalyvavo.

„2019 metais D. Šakalienės sutuoktinis dabartiniais santykiais su VSD nebuvo susijęs. (...) Tyrimo metu negauta duomenų, kaip konkrečiai D. Šakalienės sutuoktinio pareigos lėmė pačios Seimo narės suinteresuotumą dėl komisijos atlikto tyrimo, dėl laikinosios tyrimo komisijos veiklos procedūrinių pažeidimų“, – posėdžio metu tęsė A. Bagdonas.

Todėl, anot jo, kaip rodo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) praktika, interesų konfliktas negali būti hipotetinis.

„Seimo narė D. Šakalienė, remdama EPK išvadą dėl Seimo laikinosios tyrimų komisijos veiklos bei jos pirmininko galimo viešų ir privačių interesų konflikto projektą, nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų“, – sprendimą, kuriam bendru sutarimu pritarė visi komisijos nariai, siūlė A. Bagdonas.

ELTA primena, kad balandį EPK konstatavo, jog laikinoji parlamentinė komisija neteisėtai atskleidė Tomo Gailiaus tapatybę. Išvadose taip pat teigiama, kad komisijos pirmininkas Vytautas Bakas tyrimo metu veikė šališkai, o pati komisija viršijo įgaliojimus.

Taip pat išsiaiškinta, jog G. Nausėda bei jo rinkiminio štabo nariai 2018–2019 metais palaikė ryšius su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, su jais susitikinėdavo, o tapęs šalies vadovu šiuos asmenis kviesdavo į Prezidentūroje vykusius renginius.

Tuo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Linas Pernavas, komisijos teigimu, piktnaudžiavo savo pareigomis, atsisakydamas pateikti kriminalinės žvalgybos tyrimo metu surinktą informaciją bei klaidindamas komisijos narius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją