Pasak jos, frakcija veiks kaip konstruktyvi, savarankiška opozicija ir netaps kitų frakcijų, kurios atstovauja konservatorių ir liberalų partijoms, opozicinio flango dalimi.

„Mūsų frakcija priėmė aiškų sprendimą, kad mes toliau dirbame kaip konstruktyvi opozicija, bet nesijungdama į jokius papildomus opozicinius junginius. (...) Būsime savarankiška ir nepriklausoma opozicija. Palaikysime ir remsime valdančiųjų projektus, kurie bus naudingi Lietuvos žmonėms ir siūlysime mūsų programoje akcentuojamus darbus, kurie nukreipti į šeimų gerovę, regionų plėtrą, investicijas“, – sako A. Norkienė.

Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje yra 11 narių.

Praėjusią savaitę pirmajame naujo Seimo posėdyje opozicine pasiskelbusi Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) turi 28 narių.

„TS-LKD frakcija skelbiasi opozicine frakcija. (…) Mes pasiliekame atviras galimybes toliau tęsti pokalbius su kitomis opozicinėms frakcijomis dėl bendradarbiavimo formatų ir apie juos, be abejo, informuoti Seimą kituose posėdžiuose“, – yra sakęs TS-LKD frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė.

Opozicinėje Liberalų sąjūdžio frakcijoje dirba 12 parlamentarų.

ELTA primena, kad Seimo frakcijos arba jų koalicijos, nesutinkančios su Vyriausybės programa, gali pasiskelbti opozicinėmis. Opozicinėmis frakcijomis laikomos tokios frakcijos, kurių Seime paskelbtose politinėse deklaracijose išdėstytos jas nuo Seimo daugumos skiriančios nuostatos.

Jeigu opozicinė frakcija turi daugiau kaip 1/2 Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)