Vilniaus miesto Antakalnio apygardoje viena pirmųjų savo balsą atidavė pensininkė Zofija. Ji Eltai teigė balsavusi už tęstinumą.

„Aš esu už stabilumą ir tikiuosi darbo tęstinumo“, – sakė senjorė.

Savo ruožtu savo vardo neatskleidusi 80-ies metų moteris teigė prie balsadėžės ryte einanti nusivylusi sistema ir neturinti vilties. Todėl, tęsė ji, vargu ar per ateinančius metus kas nors gali pasikeisti.

„Kas gali pasikeisti? Niekas čia nepasikeis, nuo rinkimų niekas nepriklauso“, – sakė pensininkė.

Antakalnyje balsavęs 39-erių Linas tikino savo balsą atidavęs tiems, kurie yra mažiausiai palankūs Rusijai. Vyras teigė, kad šiai dienai Lietuvai svarbiausia ne demokratija, o saugumas ir nepriklausomybės gynimas nuo valstybės priešų.

„Pasirinkti buvo paprasta, kurių labiausiai nekenčia vatnikai, už tuos ir balsavau“, – tvirtino Linas.

„Šiandien negali būti jokios kalbos apie demokratiją, kai Rusijai ištikimi siekia į valdžią patekti“, – pridūrė vilnietis.

Sostinės Fabijoniškių mikrorajone balsą atidavęs 55-erių Andrius Eltai sakė pasirinkęs tuos, kurie galės sutvarkyti pensijų sistemą.

„Dar nesu pensininkas, bet jau artėja tas metas. Kaip čia sakoma, viltis yra durnių motina, bet balsavau aš užtikrintai, jau seniai buvau apsisprendęs už kuriuos“, – kalbėjo Andrius.

65-erių Igoris taip pat teigė, kad nebuvo sunku apsispręsti – jis teigė kiekvienuose rinkimuose ištikimai balsuojantis už tuos pačius.

„Nieko man nereikia – tik stabilumo, ir kad senų komunistų prie valdžios neprileistų“, – atsakė jis.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atkreipia dėmesį, kad antraip nei pavasarį, Seimo rinkimų sekmadienį balsuoti bus galima tik savo rinkimų apygardos rinkimų apylinkėse.

Taip yra dėl to, kad pusė Seimo narių yra renkama vienmandatėse rinkimų apygardose ir kiekvienos iš 71 vienmandatės rinkimų apygardos biuleteniai yra skirtingi, o rinkėjai turi teisę balsuoti tik už tos vienmandatės rinkimų apygardos, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, kandidatus.

Seimo rinkimų sekmadienį visoje šalyje dirbs apie 16 tūkst. komisijų narių, o rinkimų skaidrumą prižiūrės daugiau kaip 3,1 tūkst. rinkimų stebėtojų, praneša VRK.

Skelbiama, kad 70-yje rinkimų apygardų iš viso dirbs apie 1000 rinkimų komisijų narių, o 1895 rinkimų apylinkėse rinkėjus aptarnaus ir pasibaigus balsavimui skaičiuos rinkėjų balsus dar apie 15 tūkst. apylinkių komisijų narių.

Preliminariais duomenimis, per tris išankstinio balsavimo dienas jau balsavo per 174 tūkst. rinkėjų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Rinkimų aktyvumas pasiekė 7,4 procento.

Per šiuos parlamento rinkimus bus išrinktas 141 Seimo narys. Į 70 mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje pretenduoja 1721 kandidatas, į 71 vietą vienmandatėse rinkimų apygardose – 699 kandidatai.

Tautos atstovų mandatų siekia Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija, Socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos regionų partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Nacionalinis susivienijimas, Žaliųjų partija, Lietuvos liaudies partija, partija „Laisvė ir teisingumas“, politinė partija „Nemuno Aušra“. Pretendentų į Seimą sąraše yra ir Taikos koalicija, kurią sudaro Darbo partijos, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos ir Žemaičių partijų atstovai.