„Patys pinigai ir įsigijimo faktas nėra problema, problema yra aplinkybės. Pasakėlė iš bunkerio Graikijoje, kuri buvo papasakota, kad pradėjo ieškoti dar COVID metu ir ieškojo, ieškojo, dar vis ieškojo ir surado tada, kai Rusijos kariuomenė žengė per Ukrainos sieną“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė A. Širinskienė.

„Manęs nebeįtikina ta situacija, kad tu ieškai ir surandi, sumoki avansą būtent tada, kada prasideda karas. Jeigu tai nebūtų slepiama, dar galėčiau galvoti, kad tai – atsitiktinumas“, – akcentavo politikė.

A. Širinskienės nuomone, trečiadienį Eltai ministro išsakyti argumentai tebuvo išsisukinėjimas. Anot jos, opozicija vis dar turi klausimų G. Landsberiui, į kuriuos pastarasis turės atsakyti Seime.

„Jeigu Landsbergis prieš metus būtų paaiškinęs, būtų aiškiau. Dabar matome oro virpenimą pasakymais, kad nesu cirko ponis ir nieko neaiškinsiu. (...) Pirmas principas politikoje yra, kad viską turi paaiškinti“, – dėstė politikė.

Savo ruožtu G. Landsbergis Eltai teigė, kad skandalas dėl šeimos turto Graikijoje peržengia privatumo ribas. Politiko teigimu, jo šeima žvalgytis nekilnojamojo turto pradėjo dar 2020 metais, o konkretus objektas akiratyje atsirado 2021-aisiais, o įsigyta vila buvo deklaruota pagal visus reikalavimus.

„Drono pakėlimas virš privataus namo – tai yra panašiai, jei kažkas įsilaužtų į privačius namus ir apžiūrėjęs mano drabužinę, atspausdinęs, kokios spalvos yra mano marškiniai ar kitas trikotažas, sukeltų viešą diskusiją: ar galite patikėti, kad Landsbergis turi tiek ir tiek mėlynų marškinių. Tada pareikalaujama – komentuokite šį klausimą. Kad ir koks bebūtų politikas, jis nėra kitų sukuriamo cirko ponis. Neturiu šokti. Tai yra privatus namas, tai yra privati erdvė. Mano vertinimu, tai nėra korektiškas elgesys“, – apibendrino G. Landsbergis.

Gabrielius Landsbergis

Ministras akcentavo, kad ir jis, ir jo šeima karo atveju būtų pasiryžę ginti Lietuvą.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę „Lietuvos rytas“ pranešė, jog G. Landsbergio šeima įsigijo prabangią vilą Graikijos Eginos saloje. Laikraščio duomenimis, sklypas su pastatais įregistruotas ministro žmonos Austėjos Landsbergienės vardu.

Kaip skelbė „Lietuvos rytas“, už šį nekilnojamąjį turtą dar 2022 metų vasarį A. Landsbergienė sumokėjo 255 tūkst. eurų avansą. Pasirodžius publikacijai, viešojoje erdvėje kilo klausimų dėl to, kad sklypo įsigijimo mėnuo sutampa su Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžia.

Reaguodama į šią žinią Seimo opozicijos atstovai surinko parašus klausimams apie G. Landsbergio žmonos turimą nekilnojamąjį turtą Graikijoje. Pasirašiusieji ministro ketina teirautis, kodėl, prabangų nekilnojamą turtą ministro šeima įsigijo panašiu metu, kai Rusija užpuolė Ukrainą ir ar tai nesiunčia dviprasmiškos žinutės.

2022 ir 2023 metų A. Landsbergienės turto deklaracijose nurodytas 795 tūkst. eurų vertės nekilnojamasis turtas užsienyje.

Įvertino siūlymą atsisakyti parlamentarų teisinės neliečiamybės

„Laisviečiui“ Vytautui Mitalui prakalbus apie galimybę atsisakyti Seimo nariams taikomos teisinės neliečiamybės, opozicijai priklausanti A. Širinskienė tokius siūlymus vertina kaip rinkiminį veiksmą.

„Tos proginės diskusijos, kuomet kažkas nutinka ir puolama keisti Konstituciją atrodo labai apgailėtinai ir labai nebrandžiai. Tačiau aš suprantu, kad kolegai Mitalui yra rinkimų laikotarpis, kur žūtbūt reikia pasirodyti ir kažką pasakyti, nes tuoj rinkimai“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė A. Širinskienė.

Anot parlamentarės, Laisvės partija šiuos siūlymus galėjo inicijuoti visos kadencijos metu, mat dabar nebėra laiko jų svarstyti.

„Konstitucijos pakeisti net laike yra nebeįmanoma. Tarpai tarp įstatymo priėmimo stadijų yra ilgesni nei laikas iki rinkimų. Klausimas nėra naujiena, jeigu Laisvės partija būtų norėjusi, jie pasiūlymus būtų galėję registruoti ketverius metus“, – akcentavo politikė.

Kaip skelbta anksčiau, apie tokius siūlymus Laisvės frakcijos seniūnas prakalbo trečiadienį „Žinių radijui“ komentuodamas išvakarėse vykusį balsavimą dėl konservatoriaus Andriaus Vyšniausko teisinės neliečiamybės panaikinimo.

ELTA primena, kad antradienį Seimas neeilinės sesijos metu panaikino parlamentaro, konservatoriaus A. Vyšniausko teisinę neliečiamybę.

Generalinė prokuratūra praneša, kad naikinti konservatorių frakcijos Seime seniūno teisinę neliečiamybę paprašyta įvertinus ikiteisminio tyrimo, susijusio su 2019–2023 m. kadencijos Marijampolės savivaldybės tarybos narių išlaidų kompensavimu, duomenis.

Informacija leidžia pagrįstai manyti, jog A. Vyšniauskas Marijampolės savivaldybės administracijai galimai yra pateikęs suklastotus dokumentus dėl jo, kaip tarybos nario, veiklos išlaidų kompensavimo. Dokumentų pagrindu, nurodo prokurorai, politikui nepagrįstai ir neteisėtai buvo išmokėti daugiau nei 2,1 tūkst. eurų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (125)