Sekmadienį 20 val. žurnalistų kalbintas S. Skvernelis pasakojo, kad partiečių nuotaikos, belaukiant antrojo Seimo rinkimų turo rezultatų, geros.
Demokratų kandidatai varžosi 10-yje vienmandačių apygardų, S. Skvernelio įsitikinimu, realu, kad visose jose pavyks išplėšti pergalę.
„Nors čia kažkas bando abejoti, ar tikrai yra šansas Laurynui [Kasčiūnui] mane nugalėti, bet aš manau, kad šansą dar turi, kažkaip ten ant ribos gal bus. Devynios yra garantuotos, o kaip bus, tai matysim“, – su šypsena komentavo S. Skvernelis.
Paklaustas apie tai, kas vyks naktį, kai paaiškės rinkimų rezultatai, politikas teigė, kad ruošiasi aplankyti rinkimų laimėtojus. Manoma, kad tai bus Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).
„Laimėtojus pasveikinsim ir eisim miegot“, – teigė S. Skvernelis, nors patikino, kad su LSDP pirmininke Vilija Blinkevičiūte sukirsti rankų dėl darbo valdžioje nežada.
„Mes sukirsime rankomis su Vilija Blinkevičiūte dėl vieno, ką ir kalbėjomės po pirmojo turo, kad, jeigu mus pakvies, mes matome prasmingą bendrą rezultatyvų darbą su socialdemokratais kartu. O visa kita mes spręsime antradienį valdybos posėdyje Seime <....>. Tada ir nuspręsime, kokia ta koalicija bus. Aišku, aritmetika labai svarbu, bet esminis dalykas – antradienį paskelbsime mūsų lūkesčius iš mūsų programos, kas mums yra svarbiausia, ir jeigu tie lūkesčiai guls į bendrą koalicijos sutartį ir būsimą Vyriausybės programą, bus milžiniškas žingsnis į priekį susitarti dėl koalicijos“, – pasakojo partijos lyderis.
O jeigu rinkimus laimės ne socialdemokratai, vis tiek vyks sveikinti laimėtojų?
„Reikėtų, turbūt, pasveikinti kas bebūtų, bet aš net neabejoju, kad bus socdemai“, – atsakė S. Skvernelis.
Jis nesiėmė svarstyti, kiek trapi ar tvirta bus būsima valdančioji koalicija.
„Labai dažnai tiems, kam žada trapumą, išbūna tuos ketverius metus, kam žada stabilumą, kitaip pasibaigia. Žiūrint, kiek bus daugumoje balsų, nes, jeigu tokiu pat režimu darbuotis reikėtų kaip dabartiniai daugumai, kad visi ministrai, kurie yra Seimo nariai, du kartus per savaitę nuo ryto iki vėlyvo vakaro turi sėdėti Seime, kad būtų priimami teisės aktai, tai reiškiasi, kad ministrų kabinetas iš penkių darbo dienų dvi dienas nedirba. Tai trijų dienų darbo Vyriausybėje savaitė buvo didžiulė prabanga. Už tai ir turime tokį rezultatą, tiksliau sakant, neturime jokio rezultato“, – dėstė S. Skvernelis.
Jis patikino, kad spustels ranką „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui, pasveikins, jeigu bus proga šiąnakt jį pamatyti, nepaisant nesutarimų tarp judviejų.
„Vis tiek pasveikinti reikės. Nematau čia jokių problemų dėl to“, – tikino politikas.
Jis leido suprasti, kad demokratai koalicijoje galėtų dirbti su R. Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – juk reikės dirbti ne su R. Karbauskiu, o su „valstiečių“ frakcijos žmonėmis.
„Aš tikiuosi, kad po antro turo matysime tikrai, kad Ramūno Karbauskio Seime nebus. Tokią viltį turiu, kad jo neišrinks. Ir jeigu jo nebus Seime, tai mes kalbėsime su žmonėmis, kurie bus Seime, su frakcija. Noriu priminti, kad daugumą sudaro ne partijos, o frakcijos. Pažiūrėsime, kokia ten frakcija bus, ar dvi frakcijos bus – gali būti ir taip“, – iš situacijos, kad „valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis nekandidatuoja Seimo rinkimuose, kiek pasišaipė S. Skvernelis.
Paklaustas apie raudonas linijas, politikas teigė, kad tokių dabar braižyti nenori. Anot jo, su partijomis bus įmanoma dirbti be asmeniškumų.
„Man žalia spalva patinka, mėlyna – dar labiau patinka, tai mes nebraižysime raudonų linijų tikrai. Dabar esminis dalykas – suderinamumas tų programinių lūkesčių, kuriuos mūsų valdybai bus siūloma patvirtinti antradienį. Tai nėra kažkas tokio, kas neįgyvendinama, tai yra mums labai svarbu, kas susiję su socialine, pirmiausia, politika. Ir jeigu tai bus atliepta bendroje sutartyje, manau, kad tikrai mes galime kalbėtis su centro kaire be jokių asmeniškumų ir visokių kitokių dalykų“, – komentavo politikas.
Kalbėdamas apie rinkėjų aktyvumą antrajame ture, kuris viršija 40 proc., S. Skvernelis vertino, kad jis galėtų būti ir aukštesnis – esą Lietuvos žmonės nevertina to, ką turi, nevertina galimybės dalyvauti laisvuose ir demokratiniuose rinkimuose.
„Daugybė žmonių, tą pačią Baltarusiją paminėjom, negali pasinaudoti šita teise. Turim Sakartvelą, kur matėt, kokios kovos vyksta, kur kalbėti apie laisvus ir demokratinius rinkimus yra labai sunku. Tai mūsų žmonės kažkaip nevertina to, ką turi. Tai toks ir aktyvumas. Nors kuo didesnis, jis tuo labiau atspindi visuomenės lūkesčius. Tada ir atstovavimas kitoks“, – komentavo demokratų lyderis.
Naujausia informacija iš kitų partijų štabų – čia.