„Pirmą kartą turime teikimą labai politizuoto kandidato į kanclerius, partinio kandidato. Iki šiol tai buvo vis dėlto teikiami žmonės tokie daugiau vadybininkai, kur partinė priklausomybė nebuvo matoma“, – LRT radijui sakė politikas.

„Dėl pono Stončaičio yra išlikusi ta mįslinga istorija apie jo leidimo gavimą dirbti su slapta informacija, galimai atsisakius tikrintis melo detektoriumi. Tai irgi iškelia tam tikrų papildomų klaustukų“, – pridūrė parlamentaras.

Anot jo, dėl šių aplinkybių opozicija veikiausiai kandidato nepalaikys.

„Aš prognozuoju, kad opozicija nelabai bus linkusi palaikyti šios kandidatūros“, – klabėjo J. Razma.

S. Skvernelis A. Stončaičio kandidatūrą vertina teigiamai: suderinta su koalicinėmis frakcijomis

Vis dėlto, pats S. Skvernelis savo bendrapartietį vertina teigiamai. Anot jo, A. Stončaitis turi pakankamai kompetencijų, kad galėtų eidamas šias pareigas išspręsti po pastarojo kanclerio likusias problemas.

„Šiuo metu reikia žmogaus, kuris galėtų spręsti pirmiausia tas problemas, dėl kurių neteko darbo ankstesnis kancleris. Tai yra labai svarbūs dalykai, susiję su teisėkūriniais procesais ir jų sklandžiu užtikrinimu Seime“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė Seimo vadovas.

„Ponas Stončaitis turi milžinišką patirtį, dirbdamas Vyriausybės kanceliarijoje, būdamas atsakingas už tą sritį“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Atsakydamas į opozicijos kritiką Seimo lyderis pabrėžė, kad ši kandidatūra, kuriai reikia Parlamento daugumos palaikymo, jau yra suderinta su valdančiosios koalicijos partneriais.

„Be jokios abejonės, yra suderinta ir su koalicijos partneriais, ir kalbėta su koalicinėmis frakcijomis, kokia jų būtų nuomonė“, – teigė parlamentaras.

„Vardan Lietuvos“ atstovas A. Stončaitis dirbo praėjusios kadencijos Seime. Vis dėlto, spalį vykusiuose rinkimuose politikui nepavyko iškovoti mandato parlamente.

S. Skvernelio Vyriausybėje A. Stončaitis užėmė kanclerio postą, 2015-2018 m. buvo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kancleris, anksčiau ėjo įvairias pareigas Policijos departamente.

Seimo statute įtvirtinta, kad parlamento kancleris yra Seimui bei jo valdybai atsakingas ir atskaitingas valstybės tarnautojas. Kanclerį įstatymų nustatyta tvarka 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas.

Kovo pabaigoje iš kanclerio pareigų atleidus Modestą Gelbūdą, laikinai šis postas patikėtas Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento direktorei Vaidai Servetkienei.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją