„Realiai tikrai nėra diskusijų. Per rinkiminę kampaniją iš Darbo partijos tikrai sulaukėme labai mažai pagalbos. Vyksta diskusijos, kad su Darbo partija nesijungtume“, – Eltai teigė J. Rudejevienė.

„Prieš rinkimus buvo diskusijų, kad patekus į Seimą visos partijos susijungtų, tačiau viskas pakrypo kita linkme, partijų vadovai išsilakstė ir kažkaip taip gavosi“, – pridūrė ji.

Kaip skelbta anksčiau, laikinai LKDP vadovavęs Valdas Tutkus grįžo į Lietuvos regionų partiją. Partijos vairą laikinai perėmė J. Rudejevienė.

Valdas Tutkus

Pats V. Tutkus teigė, kad pasitraukimą iš partijos lėmė nesėkmingos derybos dėl susijungimo su Darbo partija.

Savo ruožtu su „Taikos koalicija“ rinkimuose dalyvavusios Žemaičių partijos pirmininkė Irena Stražinskaitė-Glinskienė sako, kad jos vadovaujama politinė jėga su „darbiečiais“ jungtis nesvarstė ir rinkimų metu.

„Nėra tokių pasvarstymų. Mes šios idėjos net nesvarstėme nuo pat pradžių“, – dėstė I. Stražinskaitė-Glinskienė.

P. Gražulis svarstytų jungtis su Darbo partija

Kalbėdamas apie galimą bendradarbiavimą, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) lyderis Petras Gražulis sako, kad gavę Darbo partijos kvietimą jungtis jie palankiai žiūrėtų į tokį pasiūlymą.

Petras Gražulis

„Mes su Viktoru Uspaskichu esame kalbėję prieš rinkimus, bet kažkokio realaus kvietimo dar nėra“, – Eltai teigė P. Gražulis.

„Manau, kad svarstytume, kodėl gi ne. Manau, kad toms mažesnėms partijoms reikia susijungti ir neskaldyti balsų“, – akcentavo jis.

Tuo metu dar prieš Andriui Mazuroniui pasitraukiant iš „darbiečių“ pirmininko posto su šia politine jėga jungtis svarsčiusi Regionų partija sako, kad kol kas planų susivienyti nėra.

„Oficialaus kvietimo iš Darbo partijos nesame gavę“, – Eltai raštu siųstame atsakyme teigė naujoji partijos pirmininkė Giedrė Pavasarytė.

„Visi sprendimai ir pasiūlymai aptariami Partijos valdyboje ir taryboje, prisijungimo ar susijungimo klausimas nebuvo aptartas, kol kas tokių planų nėra“, – pridūrė ji.

Kaip skelbta anksčiau, Darbo partija sprendimą dėl jungimosi su kitomis politinėmis jėgomis žada priimti iki gegužės.

ELTA primena, kad spalį vykusiuose parlamento rinkimuose trijų politinių jėgų koalicinį sąrašą „Taikos koalicija“ – „darbiečius“, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partiją bei Žemaičių partiją – vedė į partiją sugrįžęs Viktoras Uspaskichas.

Vis tik rinkimai koalicijai nebuvo sėkmingi – politinė jėga surinko vos 2,2 proc. balsų ir neperžengė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.