„Visi žmonės geri, bet kalbant apie politines preferencijas, tai ultraliberalai su savo pažiūromis ir nauja ideologija, kurią atmeta mūsų visuomenė, nėra priimtini. Tai Laisvės partija“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė R. Tamašūnienė.

„O visos opozicinės partijos yra dirbę kartu, tai bus galima dėlioti kažkokią dėlionę. Bet tai nebūtų nukreipta į postus, ar įsikibus laikomasi tos koalicijos, jeigu nebus galimybės įgyvendinti savo programą“, – kalbėdama apie galimą koaliciją akcentavo parlamentarė.

V. Blinkevičiūtės pareiškimus vadina desperatiškais

Opozicijoje esanti politikė sureagavo ir į socialdemokratų lyderės Vilijos Blinkevičiūtės pareiškimus, esą konservatoriams ir jų lyderiui Gabrieliui Landsbergiui „yra šakės“. Visgi, R. Tamašūnienės nuomone, tokie trečiadienį išankstinio balsavimo Seimo rinkimuose metu nuskambėję socialdemokratės pasakymai yra desperatiški.

„Tos „šakės“ tai ir į kairę „šakės“, ir į dešinę „šakės“. Jos gali įvairiai atsisukti, toks gan desperatiškas pasakymas. (...) Toks pasakymas yra per anksti“, – dėstė ji.

Kaip pranešta anksčiau, socialdemokratų pirmininkė V. Blinkevičiūtė pakartojo, kad po Seimo rinkimų tikrai neketina dirbti kartu su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščioniais demokratais (TS-LKD). Apie vaivorykštinę koaliciją pastaruoju metu kalbantys konservatoriai bei jų lyderis G. Landsbergis, politikės nuomone, yra „visiškoje agonijoje“.

„Manau, kad konservatoriams ir ypatingai Gabrieliui Landsbergiui yra šakės, nes jis jau nebežino, kokias etiketes klijuoti, ką bedaryti“, – žurnalistams sakė socialdemokratų pirmininkė.

Savo ruožtu konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė stebėjosi tokiais pareiškimais. Ministrė pirmininkė tikina, jog jai sunku suprasti, kodėl opozicinės jėgos vadovė ėmėsi tokios retorikos.

ELTA primena, kad Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.

Tamašunienė įvertino prezidento sprendimą prieš rinkimus susitikti ne su visomis partijomis: tai nėra išmintinga

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė R. Tamašunienė sako, kad prieš rinkimus prezidentui Gitanui Nausėdai derėjo susitikti su visomis atstovus parlamente turinčiomis politinėmis jėgomis. Visgi Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) priklausanti politikė viliasi, kad tai, jog šios partijos lyderis į pokalbį pakviestas nebuvo, įtakos rinkimų rezultatams neturės.

„Nemanau, kad yra visai išmintinga išskaidyti (partijas – ELTA), jeigu jau kartą paskelbėte, kad susitiksite su visais. Reikėtų turbūt tą veiksmą taip ir atlikti“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė R. Tamašunienė.

„Manyčiau, kad vis dėlto reikėtų kviesti bent jau tas partijas, kurios turi parlamentarų Seime, ir taip dėlioti koaliciją. Pasakius „A“, reikia pasakyti ir „B“, nes tos nuoskaudos, ypač kalbant apie konservatorius, lieka. Matome, kaip vėliau vienoje ar kitoje situacijoje jie politiškai elgiasi“, – aiškino parlamentarė.

Visgi, ji neatmeta, kad LLRA-KŠS lyderis į susitikimą su šalies vadovu gali būti pakviestas jau po rinkimų.

„Po rinkimų bus daugiau aiškumo – dėliosis koalicijos ir opozicijos. Susitikimų tikrai bus daugiau. Nežinau, ar tai (susitikimai su G. Nausėda – ELTA) turi kažkiek įtakos rinkimams. Manau, kad gal ne“, – svarstė R. Tamašunienė.

Savo ruožtu prezidentas G. Nausėda, paklaustas, kodėl prieš rinkimus susitikti nepakvietė konservatorių partijos lyderių, teigė nusprendęs „taupyti laiką“. Šalies vadovas pabrėžė, kad pastaruoju metu iš šios politinės jėgos atstovų susilaukė labai daug klausimų ir raginimų, todėl padarė išvadą, kad viskas jau yra išsakyta.

Paklaustas, ar taip išskirdamas pagrindinę dabartinės valdančiosios daugumos partiją jis yra teisingas visų atžvilgiu, G. Nausėda teigė manąs, kad elgiasi tinkamai.

Reaguodamas į tokius pareiškimus, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sakė, kad tai akivaizdus šalies vadovo favoritizmas. Visgi, konservatorių lyderis akcentavo linkintis prezidentui sėkmės ir tikino neketinantis kelti problemų „tuščioje vietoje“.

Susitikimus su parlamentinių partijų lyderiais prezidentas pradėjo likus porai savaičių iki Seimo rinkimų. Šalies vadovas susitiko su socialdemokratų pirmininke Vilija Blinkevičiūte, „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovu Sauliumi Skverneliu, Liberalų sąjūdžio pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Laisvės partijai vadovaujančia Aušrine Armonaite bei Lietuvos regionų partijos pirmininku Jonu Pinskumi.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)