Kaip Eltai patvirtino pats politikas, kitą savaitę planuojamas susitikimas su Vokietijos Bundestago nariu Matthias Moosdorfu. E. Vaitkaus teigimu, kartu su „Alternatyvos Vokietijai“ nariais ketinama aptarti įvairias Lietuvą ir Vokietiją siejančias problemas, tačiau daugiausiai dėmesio, anot jo, bus skiriama taikos Europoje klausimui.

„Aptarsime, kaip sustabdyti karą Ukrainos teritorijoje. Aptariame naują taiką visoje Europoje – kad būtina sėsti prie derybų stalo su Rusija. Aptarsime, kad reikia nutraukti visas ekonomines sankcijas Rusijai, nes gana žudyti visos Europos ekonomiką“, – būsimo pokalbio temas vardijo E. Vaitkus.

„Mes vadiname šią kelionę „Taikos ir tiesos žygis 2024“. Tai toks simbolinis, reikšmingas įvykis. Mūsų misija – dialogas ir abipusis supratimas tam tikrų Vokietijos ir Lietuvos politinių lyderių“, – komentavo antruoju numeriu Lietuvos liaudies partijos sąraše kandidatuojantis advokatas Mažvydas Misiūnas.

Seimo nario mandato siekiantys kandidatai nurodė, kad į Vokietijos sostinę kitą savaitę vyks kartu. Visgi, klausiamas, kieno iniciatyva vyks planuojamas susitikimas, M. Misiūnas aiškiai nenurodė – tik patikino, kad kontaktas su „Alternatyva Vokietijai“ palaikomas jau kurį laiką.

„Mes ieškojome įvairių kontaktų, kas galėtų mus paremti. Ir per tam tikrus mūsų partijos narius, kurie jau anksčiau yra bendravę su „Alternatyva Vokietijai“ partijos nariais, tiesiog suvedė per kelis žmones. Apie mus jiems jau buvo žinoma“, – tikino M. Misiūnas.

Pasak politikų, pokalbiuose su „Alternatyva Vokietijai“ bus siekiama įtvirtinti užsimezgusį bendradarbiavimą.

„Susitikimo metu spręsime dėl bendradarbiavimo tarp mūsų partijų – „Alternatyva Vokietijai“ ir „Naujos politinės jėgos“, kurią kuria E. Vaitkus, bendradarbiavimą tarp šių politinių jėgų“, – kalbėjo advokatas.

Mažvydas Misiūnas, Eduardas Vaitkus

Kritikos dėl bendradarbiavimo su kraštutinėmis jėgomis nebijo

Klausiamas, ar nebūgštauja dėl to, kaip Lietuvos politikai gali sureaguoti į susitikimą su kraštutinių dešiniųjų „Alternatyva Vokietijai“ atstovais, E. Vaitkus patikino, kad nebijo būti pavadintas radikaliu.

„Per prezidento rinkimus man sakė, kad Vaikus yra labai radikalus. Pripažįstu, kad esu radikalus, nes sakau, kad Konstitucijos būtina laikytis, kad Lietuvos įstatymų būtina laikytis“, – pabrėžė į politiką pasukęs medikas.

Jis nurodė, kad yra sulaukęs kvietimų bendradarbiauti ir iš Serbijos, Slovėnijos bendraminčių.

„Serbija irgi mus kviečia, Slovėnijoje atrodo yra kontaktai. Aš seniau jau su vengrais per ambasadą Vilniuje jiems šį bei tą buvau išdėstęs“, – kalbėjo E. Vaitkus.

„Su sveikom politinėmis jėgomis visoje Europoje mes nusiteikę bendrauti ir Lietuvos, ir visos Europos labui“, – apibendrino Lietuvos liaudies partijos sąrašo lyderis.

Kraštutinių dešiniųjų „Alternatyva Vokietijai“ 2013 m. buvo įkurta kaip prieš eurą nusistačiusi organizacija, vėliau virto antiimigracinę politiką propaguojančia jėga, pastaruoju metu įgijusią vis daugiau palaikymo – pastaruosiuose Vokietijos žemių rinkimuose, Tiuringijoje partija surinko 33 proc. balsų, o kaimyninėje Saksonijoje užėmė antrąją vietą. Birželį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose „Alternatyva Vokietijai“ sulaukė 16 proc. balsų ir liko antra.

ELTA primena, kad spalio 13 d. Lietuvoje vyks Seimo rinkimai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)