Priesaikas temdė vienas incidentas

Naujieji Seimo nariai ketvirtadienį pradėjo nuo priesaikų. Išrinktą Seimą pasveikinti atvyko Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, pabrėžęs vienybės svarbą: „Kiekvienas įstatymo projektas pirmiausia turi atsižvelgti į žmogaus, ypač silpniausiųjų, gerovę ir apsaugą. Dirbti Lietuvos žmonių labui – tai ne tik kurti įstatymus, bet ir siekti vienybės.“

Sveikindamas išrinktą parlamentą, apie vienybę kalbėjo ir Respublikos Prezidentas G. Nausėda: „Šiandien nėra kito kelio, tik priimti mums tenkančius išbandymus kaip dar vieną paskatą siekti vienybės. Visada ir visur dirbti Lietuvai. Kaip niekada svarbi šiandien – Lietuvos bendrystė su partneriais NATO bei Europos Sąjungoje.“

Pirmasis 2024-2028 m. kadencijos Seimo posėdis

Pirmąjį posėdį, iki kol buvo išrinktas Seimo pirmininkas, vedė vyriausia naujo parlamento narė – socialdemokratė Birutė Vėsaitė.

Kovo 11–osios Akto salėje priesaiką davė 137 Seimo nariai. Pirmajame Seimo posėdyje neprisiekė Seimo nario mandato atsisakantys Vilija Blinkevičiūtė, Gabrielius Landsbergis, Virginijus Sinkevičius ir Aurelijus Veryga.

Parlamentarų priesaikas priėmė Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Gintaras Goda. Iškilminga ceremonija užtruko kelias valandas. Seimo nariai buvo kviečiami priesaikai abėcėlės tvarka.

Parlamentarai taria tokį priesaikos tekstą:

„Aš, (vardas, pavardė),

prisiekiu būti ištikimas (–a) Lietuvos Respublikai;

prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą;

prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.

Tepadeda man Dievas!“.

Prisiekti leidžiama ir be paskutiniojo sakinio. Priesaikos tekstas netaisomas ir nekeičiamas, galima išbraukti tik paskutinįjį priesaikos sakinį.

Skvernelis po išrinkimo susigraudino

Po priesaikų Seimas perėjo į įprastą posėdžių salę ir rinko naująjį Seimo pirmininką. Pirmadienį Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), partija „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ pasirašė koalicijos sutartį. Sutartyje buvo numatyta, kad Seimo pirmininko pareigas užimti turėtų Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis S. Skvernelis.

Saulius Skvernelis

Padėkojęs savo pirmtakei Viktorijai Čmilytei–Nielsen, S. Skvernelis sakydamas padėkos kalbą susigraudino.

Prie Seimo – protestas

Apie 18 valandą, žurnalistų teigimu, aikštė buvo pilna.

Skvernelio pavaduotojai

Kai Seimas patvirtino, kad naujuoju Seimo vadovu bus S. Skvernelis, buvo formuojama ir jo pavaduotojų komanda. Buvo pateiktos 6 kandidatūros: 4 iš valdančiųjų ir 2 iš opozicijos.

3 pavaduotojai buvo pasiūlyti ir didžiausios LSDP frakcijos Seime: Juozas Olekas, Rasa Budbergytė ir Orinta Leiputė.

Taip pat į šias pareigas pasiūlyta buvo ir valdančiosios partijos „Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė.

Seimui prisistatė ir dar dvi kandidatės į Seimo vicepirmininkus iš opozicijos: Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) atstovė Radvilė Morkūnaitė–Mikulėnienė ir Liberalų sąjūdžio atstovė Viktorija Čmilytė–Nielsen.

Dėl visų šių kandidatūrų vyko slaptas balsavimas. Ir visi kandidatai buvo patvirtinti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)