Tai ketvirtadienį žurnalistams patvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Aušrinė Norkienė.
„Frakcijos nariai, nežiūrint, kad mūsų sąraše yra aštuoni žmonės, mes didėjame iki 11. Bet kadangi vienas dar neprisiekęs, tai šiuo metu sutarėme, kad dešimt Seimo narių dės parašus kurti bendrą frakciją“, – sakė ji.
A. Norkienės minimas neprisiekęs Seimo narys yra R. Jankūnas, jis į Seimą pateko dėl to, kad mandato nusprendė atsisakyti valstietis Aurelijus Veryga, dirbsiantis Europos Parlamente.
Frakcijos seniūne taps pati A. Norkienė.
Kiek vėliau išplatintame pranešime pranešta, kad frakcija vadinsis Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija.
Teigiama, kad dėl tokios frakcijos atsiradimo galimybių Seime susitarė dvi partijos, kurių programos dera šeimos, gyvybės, demografijos politikos klausimais.
Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakciją sudaro 10 Seimo narių, 7 Seimo rinkimus laimėję su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu – Valius Ąžuolas, Bronis Ropė, Dainius Gaižauskas, Ligita Girskienė, Eimantas Kirkutis, Aušrinė Norkienė ir Ignas Vėgėlė bei 3 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) – Jaroslav Narkevič, Česlav Olševski ir Rita Tamašunienė.
„LVŽS ir LLRA-KŠS turi bendro darbo patirties ne tik ankstesnėse Seimo kadencijose, bet ir Europos Parlamente. Šiuo metu mūsų partijų atstovai dirba drauge tradicines vertybes atstovaujančioje Europos konservatorių ir reformistų frakcijoje. LVŽS stiprins šeimos ir krikščioniškos demokratijos principais grįstą politiką, pasitelkiant Lietuvos ir užsienio mokslininkus, teisininkus, politikus, kuriems rūpi ilgalaikės valstybės strategijos ir demografija“, – pranešime cituojamas LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
Pasak jo, naujoji frakcija Seime konsoliduosis ne tik dėl šeimos politikos, bet ir visais klausimais, kurie susiję su Lietuvos žmonių gerove.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Waldemar Tomaszewski sako, kad Lietuvos žmonės signalizuoja apie daugybę problemų. Didėja skurdas, didėja atskirtis tarp regionų ir miestų, todėl mažiau mandatų laimėjusios partijos turi suvienyti jėgas tam, kad tinkamai atstovautų Lietuvos žmonėms. „Mūsų pareiga atlikti tai, ką įsipareigojome rinkėjams, savo šaliai“, – sako W. Tomaszewski.
Frakcijos seniūne išrinkta Aušrinė Norkienė. Jos pavaduotoja – Rita Tamašunienė.
Pasak frakcijos vadovės, šioje frakcijoje esantys politikai Seime dirbs konstruktyviai, palaikys valdančiosios daugumos sprendimus, kurie bus susiję su Lietuvos žmonių gerovės didinimu, tačiau aktyviai kritikuos ir prieštaraus sprendimams, kurie nedera su prigimtinės teisės principais, skaidrumu, politine morale ir kultūra. Frakcijos nariai aktyviai dirbs Seimo komitetuose ir komisijose, į kurias bus nukreipti pagal frakcijoms priklausančias kvotas. Artimiausiu metu frakcija paskelbs savo darbo gaires.
Norėjo kitokio pavadinimo
Ilgą laiką I. Vėgėlė neatskleidė, ar kartu su bendražygiu R. Jankūnu dirbs LVŽS frakcijoje.
Jis norėjo sudaryti jungtinę frakciją, kurios pavadinime atsispindėtų ir su juo į parlamentą ėjusi komanda. Tačiau valstiečių lyderis R. Karbauskis teigė, jog apie tai negali būti kalbos.
„Su kokia jo komanda? Kokia jungtinė frakcija? Nežinau, apie ką jis šneka. Jokia jungtinė frakcija negali būti. Yra LVŽS frakcija. Jeigu jis joje nenori būti, tai ir nebus“, – „Eltai“ anksčiau sakė R. Karbauskis.
Jo nuomone, frakcija turi pasiskelbti opozicine, o ne mažumos.