„Prieš tai Seimo pirmininkas sakė, kad jokio susitarimo nebuvo, kad jokio pritarimo nebuvo. Tada jis buvo susigalvojęs begalę sąlygų, daug pasakų ir istorijų. Galų gale, kai pamatė, kad, visgi, vis tiek turės atsakyti, kad buvo susitarimas ir pritarimas, kad negalima meluoti ir sakyti, kad taip nėra... Tada Seimo pirmininkas ir pripažino. Sveikinu, kad parodė vyriškumą, kad pripažino klydęs, kad šiek tiek slapukavo ir bandė būti geresniu nei kiti. Dabar visuomenė žino, kad Žemaitaitis buvo teisus ir kad buvo toks susitarimas“, – Eltai antradienį sakė R. Žemaitaitis, leisdamas suprasti, kad pats asmeniškai nebeturi užmojo tapti parlamento vicepirmininku.
Anot jo, svarbiausia, kad S. Skvernelis antradienį viešai pripažino, jog trys koalicijos partneriai aptarė jo galimybes dirbti parlamento vadovybėje.
„Aš norėjau, kad Seimo pirmininkas pasakytų viešai, kad jis klydo, kad susitarimas buvo ir kad jis sakė netiesą. Jei pripažino, kad buvo sakęs netiesą ir kad Remigijus teisus. Tai reiškia, kad darbas toliau gali vystytis ir kad vienokie ar kitokie sprendimai gali būti priimti“, – teigė jis.
Politikas leidžia suprasti, kad „aušriečiai“, prieš tai nevengę kalbėti apie pasitraukimą iš koalicijos, iš naujo spręs, ką deleguoti į pozicijas.
„Netiesa demaskuota, kai kas bandė meluoti, dabar Seimo vicepirmininku gali būti Petras, Antanas, Aidas, Onutė, Daiva, Lina... Kas tik nori“, – referuodamas į atsitiktinius vardus kalbėjo R. Žemaitaitis.
„Kovo mėnesį mes, matyt, priimsime kažkokius kitokius sprendimus – frakcija, partija. Gal bus pozicija toliau teikti Žemaitaitį, gal kitą Seimo narį. Bet esmė, kad žmogus po mėnesio buvo demaskuotas ir buvo pripažinta, kad sakyta netiesa visuomenei ir bandyta pasakyti, kad Žemaitaičiui svarbūs postai ir pareigos“, – teigė politikas.
Įtampos dėl vicepirmininko posto kilo vos prasidėjus valdančiosios koalicijos darbui
ELTA primena, kad vos prisiekus naujajai centro-kairės Vyriausybei, valdančiosios daugumos gretose kilo įtampos, R. Žemaitaičiui pareiškus, jog „aušriečiai“ trauktis iš koalicijos, jeigu Seimui nebus pateikta jo kandidatūra į parlamento vicepirmininkus.
Pagal koalicinę sutartį, „Nemuno aušrai“ priklauso du Seimo vicepirmininko postai. Anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad R. Žemaitaitis į Seimo vicepirmininko pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos – šiuo metu politikas figūruoja poroje ikiteisminių tyrimų, o vienoje byloje dėl neapykantos kurstymo yra ir teisiamas.
Visgi, R. Žemaitaitis nesitraukė nuo savo pozicijos ir akcentavo – panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų nebeliko. Netrukus jis ėmė svarstyti, jog „Nemuno aušra“ galėtų reikšti pretenzijas ir į demokratams „Vardan Lietuvos“ deleguotą Seimo pirmininko poziciją.
R. Žemaitaitis kartojo, jog dar prieš pasirašant koalicinę sutartį valdančiosios daugumos lyderiai sutarė, jog vienas iš Seimo vadovybės postų atiteks jam.
Žurnalistų klausiamas apie tariamą susitarimą, premjeras Gintautas Paluckas neatskleidė, ar išties su R. Žemaitaičiu ir S. Skverneliu buvo sutaręs tokias postų dalybas.
Tuo metu antradienį Seimo pirmininkas pripažino – koalicijos partneriai buvo aptarę R. Žemaitaičio galimybes tapti parlamento vicepirmininku. Tiesa, „Vardan Lietuvos“ lyderis pabrėžė – nuo tada, kai įvyko pastarieji žodiniai susitarimai, situacija gerokai pasikeitė.
„Pažadėta, kad turės dvi pozicijas. Taip buvo sutarta. Ir vienoje iš pozicijų galėtų būti Remigijus Žemaitaitis. Tokios kalbos buvo, tokie svarstymai buvo. Bet aplinkybės pasikeitė“, – antradienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.
Klausimą dėl R. Žemaitaičio pretenzijų į Seimo vicepirmininko postą valdantieji žadėjo toliau spręsti koalicinės tarybos rėmuose.