A. Zuokas suskaičiavus visas apylinkes surinko 48,52 proc., o jo oponentas, konservatorius Vygintas Gasparavičius 48,22 proc. balsų.
V. Gasparavičius pirmajame ture surinko 15,44 proc. balsų, o A. Zuokas, sulaukė 14,38 proc. rinkėjų palaikymo.
A. Zuokas teigia planuojantis su kitais parlamento nariais, kurių partijos nepateko į Seimą, suburti naują frakciją.
„Mes buvome verti šios nedidelės pergalės. (...) Komanda puikiai dirbo, turime idėjų ir minčių. Malonu, kad grįžtame į pergalių kelią“, – sekmadienio vakarą žurnalistams apie iškovotą Seimo nario mandatą kalbėjo A. Zuokas.
Jis teigė Seime su kitais 11 parlamentarų sieksiantis įkurti naują frakciją. Pasak A. Zuoko, ją sudarys savarankiški politikai ir tie Seimo nariai, kurių partijos nepateko į Seimą.
„Nenustebkite, jei mes sugebėsime sukurti atskirą naują frakciją, kuri nebus mišri frakcija“, – užsiminė A. Zuokas.
Spalio 27 d. vykusio Seimo rinkimų pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų. Pirmajame rinkimų ture savo balsą atidavė 52,06 proc.
ELTA primena, kad spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
Antrojo turo metu renkami 63 parlamentarai, kandidatuojantys vienmandatėse apygardose. Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų, du partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai ir vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.
Iš viso vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys – aštuoniose jų nugalėtojas paaiškėjo dar pirmojo turo metu. Tokiu būdu mandatus jau iškovojo pora socialdemokratų, du LLRA-KŠS atstovai, po vietą Seime užsitikrino ir konservatoriai, liberalai, „Nemuno aušra“ bei savarankiškai kandidatavęs Viktoras Fiodorovas.
Likusieji 70 parlamentarų renkami daugiamandatėje apygardoje – rinkėjai dėl jų apsisprendė prieš dvi savaites. Suskaičiavus daugiamandatės rinkimų apygardos rezultatus, socialdemokratų partija surinko daugiausiai palaikymo ir užsitikrino 18 vietų parlamente. Dabartiniai valdantieji konservatoriai liko antri su 17 vietų parlamente, trečioje vietoje – Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ su 14 mandatų. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškovojo 8 Seimo nario mandatus, Liberalų sąjūdis – 7 mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 6. Kitos politinės jėgos neperkopė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.