Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje (502 balsai už, 149 prieš, 36 susilaikė) Europos Parlamentas (EP) išreiškė susirūpinimą dėl toliau blogėjančios žiniasklaidos laisvės ir teisės viršenybė padėties Lenkijoje. Primindamas ankstesnes rezoliucijas, kuriose jau išreiškė susirūpinimą dėl šalies viešojo transliuotojo tapimo vyriausybę remiančiu transliuotoju, Europos Parlamentas kuo griežčiau kritikuoja Lenkijoje svarstomą vadinamąjį „Lex TVN“ įstatymo projektą. Tai yra „bandymas nutildyti kritišką turinį ir tiesioginis išpuolis prieš žiniasklaidos pliuralizmą“, įsitikinę europarlamentarai.
Jie taip pat išreiškė didelį susirūpinimą dėl valstybės kontroliuojamos naftos bendrovės „PKN Orlen“ sandorio, įsigyjant įmonę „Polska Press Group“, Lenkijos ombudsmenui dar nepriėmus sprendimo dėl skundo prieš šalies Konkurencijos tarnybą. Po sandorio naujų savininkų įvykdyti pokyčiai redakcijoje, kai skundas vis dar nagrinėjamas ir teisė naudotis subjekto teisėmis yra laikinai sustabdyta, taip pat kelia didelį susirūpinimą, teigia EP.
Europos Parlamentas griežtai smerkia Lenkijos viešojoje žiniasklaidoje nuolat rengiamas šmeižto kampanijas prieš teisėjus, žurnalistus ir politikus, kritikuojančius dabartinę vyriausybę, taip pat strateginius ieškinius dėl visuomenės dalyvavimo, kuriuos pareiškia institucijos, pareigūnai, valstybinės įmonės ar su valdžia glaudžiai susiję asmenys. EP jau pradėjo darbą dėl taisyklių pasiūlymo, kurios užtikrintų žiniasklaidos apsaugą nuo tokio pobūdžio ieškinių, ir ragina Europos Komisiją pasiūlyti Žiniasklaidos laisvės aktą bei užtikrinti tinkamą Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos įgyvendinimą.
EP palankiai vertina naujausias Komisijos iniciatyvas dėl teismų nepriklausomumo, tačiau pažymi, kad spartesni veiksmai būtų padėję išvengti nuolatinės teismų nepriklausomumo erozijos Lenkijoje. Europarlamentarai taip pat yra labai susirūpinę, kad Lenkijos valdžios institucijos neseniai tyčia ir sistemingai pažeidė su teisine valstybe susijusius Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimus dėl neteisėto „Konstitucinio Tribunolo“ ir Aukščiausiojo Teismo Drausmės kolegijos sudėties ir organizavimo.
EP nariai dar kartą pabrėžia, kad ES teisės viršenybė yra esminis ES teisės principas, kurį pripažįsta visos ES valstybės, galiojantis ir privalomas visoms institucijoms ir teisės nuostatoms, įskaitant Konstituciją. Jie ragina Lenkijos ministrą pirmininką atsiimti savo pasiūlymus peržiūrėti tam tikrų ES sutarčių ir Europos žmogaus teisių konvencijos 6-ojo straipsnio konstitucingumą, kurie yra nagrinėjami neteisėtame „Konstituciniame Tribunole“.