„The Telegraph“ pateikia 10 įdomiausių šio pokalbio fragmentų.

Apie vaizdus iš Sirijos, kuriuose matyti įtariamos cheminių ginklų atakos aukos:

„Tai siaubingi vaizdai. Kyla klausimas, kas tai padarė, ką padarė ir kas yra už tai atsakingas. Šie vaizdai neatsako į klausimus, kuriuos ką tik iškėliau. Sklando nuomonė, kad šiuos įrašus sudurstė patys sukilėliai, kurie yra susiję su „al Qaeda“ ir kurie visuomet pasižymėjo išskirtiniu brutalumu“.

Apie tai, ar Rusija pritars kariniams veiksmams, jeigu paaiškės, kad šią ataką surengė Sirijos vyriausybė:

„Aš to neatmetu, bet noriu atkreipti jūsų dėmesį į vieną absoliučiai esminį aspektą. Pagal tarptautinę teisę tik Jungtinių Tautų Saugumo Taryba gali sankcionuoti jėgos panaudojimą prieš suverenią valstybę. Bet koks kitas pretekstas ar metodas, kuris gali būti pasitelktas jėgai prieš nepriklausomą ir suverenią valstybę pateisinti, yra nepriimtinas ir gali būti traktuojamas tik kaip agresija“.

Apie raketinės oro gynybos sistemą S-300:

„Turime kontraktą dėl S-300 tiekimo. Mes nusiuntėme kelis komponentus, bet šis pristatymas dar neužbaigtas. Dabar esame jį laikinai sustabdę. Jeigu matysime žingsnius, kurie pažeidžia egzistuojančias tarptautines normas, turėsime galvoti, kaip elgtis ateityje, ypač turint galvoje tokių ginklų tiekimą tam tikriems pasaulio regionams“.

Apie santykius su B. Obama:

„Amerikiečiai neišrinko prezidento Obamos tam, kad jis būtų malonus Rusijai. Ir jūsų nuolankaus tarno Rusijos žmonės neišrinko tam, kad jis būtų malonus kažkam kitam. Mes dirbame ir ginčijamės tam tikrais klausimais. Mes esame žmonės. Kartais vienas iš mūsų supyksta. Tačiau norėčiau dar kartą pakartoti, kad abipusiai pasauliniai interesai suteikia gerą pagrindą ieškant bendro mūsų problemų sprendimo“.

Apie kūną kalbą tarp V. Putino ir B. Obamos, kuri, žinovų teigimu, rodo sudėtingus darbinius santykius:

„Žinoma, yra gestų, kuriuos gali interpretuoti tik vieninteliu būdu, bet niekas niekada nematė, kad B. Obama tokius gestus rodytų man, ar kad aš juos rodyčiau B. Obamai. Tikiuosi, kad to niekada nenutiks. Visa kita yra fantazijos“.

Apie tai, kad Jungtinės Valstijos nesugebėjo sučiupti E. Snowdeno ir parsivežti jį namo teismui:

„Amerikos specialiųjų tarnybų atstovai - tikiuosi, jie neįsižeis – galėjo būti profesionalesni. Taip pat ir diplomatai. Kai jie sužinojo, kad jis skrenda pas mus ir kad jis keliauja kaip tranzitinis keleivis, kilo spaudimas iš visų pusių – iš amerikiečių, iš europiečių. Tačiau jie juk galėjo tiesiog leisti jam vykti į šalį, kurioje jie galėtų laisvai veikti“.

Apie gėjus Rusijoje:

„Galiu jus patikinti, kad su tokiais žmonėmis dirbu, ir kartais už pasiekimus įvairiose srityse apdovanoju juos valstybiniais medaliais ar prizais. Mūsų santykiai yra absoliučiai normalūs ir aš čia nematau nieko keista. Jie sako, kad Piotras Iljičius Čaikovskis buvo homoseksualus. Jei atvirai, mes jo nemėgstame dėl šio aspekto, bet jis buvo didis kompozitorius ir mes visi mėgstame jo muziką. Na ir ką?“.

Apie terorizmo grėsmę per žiemos Olimpiadą Sočyje vasario mėnesį:

„Teroristai visuomet kažkam kelia grėsmę. Jeigu jų bijosime, tai reikš, kad jie laimėjo. Tačiau tai nereiškia, kad į šią grėsmę turime žvelgti atsainiai. Turime padaryti viską, kad užkirstume kelią šiems pavojams ir nesuteiktume teroristams nė menkiausio šanso pademonstruoti savo brutalumą ir neapykantą žmonijai“.

Apie kovotoją su korupcija ir opozicijos atstovą Maskvos mero rinkimuose Aleksandrą Navalną, kuris pagal kaltinimus, laikomus politiškai motyvuotais, buvo nuteistas dėl lėšų grobstymo:

„Šis ponas ėmėsi labai madingos kovos su korupcija temos ir dar kartą pasakysiu: kad galėtum kovoti su korupcija, pats turi būti skaidrus kaip krištolas. Tačiau šioje vietoje buvo problemų. Turint tai galvoje, deja, man kyla įtarimų, jog tai tebuvo bandymas gauti daugiau balsų, o ne nuoširdus troškimas išspręsti šią problemą“.

Apie Rusijos elito lojalumą:

„Tačiau mes visi turime žinoti tą faktą, kad įvykus revoliucinėms, ne evoliucinėms, permainoms, reikalai gali dar labiau pablogėti. Inteligentija turėtų tai žinoti. Būtent inteligentija privalėtų tai turėti galvoje ir saugoti visuomenę nuo radikalių žingsnių ir bet kokio pobūdžio revoliucijų. Mes jau pakankamai jų turėjome. Matėme tiek daug revoliucijų ir karų. Mums reikia ramybės ir harmoningo vystymosi“.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (296)