„Įvairiais būdais – spaudoje, televizijoje ir per socialinius tinklus – jūs siūlėte apkarpyti specialiojo prokuroro biudžetą arba apriboti jo įgaliojimus... Kaip prokurorai ir teisėsaugos organų darbuotojai, ištikimi įstatymo viršenybės (principui), manome, kad nepriklausomas specialusis prokuroras privalo turėti visus įgaliojimus, reikalingus vykdyti tyrimą ir, jei tai pagrįsta, (vykdyti) baudžiamąjį persekiojimą dėl bet kokių federalinių įstatymų pažeidimų“, – leidinys cituoja prokurorų laišką, paskelbtą po to, kai buvo atleistas generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas.

Kreipimosi autorių nuomone, generalinio prokuroro pavaduotojui Rodui Rosensteinui sėkmingai sekėsi prižiūrėti specialiojo prokuroro Roberto Muellerio komandos vykdomą tyrimą. Pasak prokurorų, jis turi tęsti savo darbą, nes „į pono Muellerio darbą neturi būti kišamasi arba (jis negali būti) kontroliuojamas, nes, daugelio amerikiečių nuomone, tai gali būti būti (paveikta) iš anksto susidarytos (nuomonės)“.

Atvirą laišką M. Whitakeriui pasirašė Masačusetso, Niujorko, Konektikuto, Delavero, Kolumbijos apygardos, Havajų, Ilinojaus, Minesotos, Naujojo Džersio, Kalifornijos, Šiaurės Karolinos, Oregono, Vermonto ir Rod Ailando generaliniai prokurorai.

J. Sessionsas trečiadienį atsistatydino prezidento prašymu. Laikinuoju generaliniu prokuroru tapo Teisingumo departamento administracijos vadovas M. Whitakeris, anksčiau kritikavęs R. Muellerio tyrimą.

Leidinys „The Hill“ savo ruožtu priminė, kad 2017-ųjų gegužę M. Whitakeris jam parašė straipsnį, kuriame kritikavo idėją paskirti specialųjį prokurorą.

Be įtariamo Rusijos kišimosi į balsavimą, specialusis prokuroras nagrinėja numanomus 2016-ųjų lapkritį JAV prezidentu išrinkto Donaldo Trumpo rinkimų štabo ryšius su Maskva.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją