Dokumentas, kuriame pateikiamos gairės žmonėms fronto linijose, dokumentuojantiems lytinį smurtą, buvo pristatytas per pasaulinę keturių dienų konferenciją dėl lytinio smurto konfliktų metu išgyvendinimo. Šiai Londone vykstančiai konferencijai vadovauja A.Jolie ir W.Hague'as.

Dokumente pateikiami pasiūlymai dėl to, kaip geriausia pripažinti lytinį smurtą tarptautiniu nusikaltimu ir kaip jį tirti.

Protokole taip pat išdėstoma, kaip ginti aukas ir liudininkus, kaip užsitikrinti interviu ir informaciją.

A.Jolie sakė, kad iki 50 tūkst. moterų tapo lytinio smurto aukomis per karą Bosnijoje, bet „tik kiek daugiau nei 60 žmonių“ buvo nuteisti.

Jos ir W.Hague'o kampanijos svarbiausias elementas yra raginimas padaryti galą nebaudžiamumui.

„Kaltininkai turi žinoti, kad net konflikto metu įrodymai renkami ir kad jie bus panaudoti prieš juos, – sakė A.Jolie. – Jie turi žinoti, kad kai sudaromi taikos susitarimai, amnestijos už žaginimus nebus“.

W.Hague'as sakė, jog Didžioji Britanija sieks šio protokolo įgyvendinimo ir kad jis bus išverstas į daugelį kalbų ir išplatintas pasaulyje.

Ketvirtadienį, trečią konferencijos dieną, W.Hague'as užkulisiuose pirmininkaus susitikimui dėl smurto Šiaurės Nigerijoje, po to, kai „Boko Haram“ kovotojai pagrobė šimtus mokyklinio amžiaus mergaičių.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)