Tos priemonės bus vykdomos 12-oje perėjų prie sienų su Italija, Slovėnija ir Vengrija, siekiant sumažinti atvykėlių antplūdį, sakė vidaus reikalų ministrė Johanna Mikl-Leitner.

„Bus įvairių struktūrinių priemonių“, įskaitant naujas tvoras, panašias į neilgą metalinio tinklo tvorą, neseniai įrengtą pagrindinėje sienos su Slovėnija perėjoje Špylfelde, pridūrė ji.

Šis pranešimas taps nauju smūgiu Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, kuri per ketvirtadienį ir penktadienį Briuselyje vyksiantį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą ketina raginti vykdyti susitarimą su Turkija, siekiant išspręsti didžiausią Senajame žemyne migracijos krizę nuo Antrojo pasaulinio karo.

Austrija vis dar palaiko tą planą, bet sako, kad jis įgyvendinamas per lėtai, o atvykėlių srautas neatrodo mažėjantis.

„Rengiame atsarginį planą ne todėl, kad to norime, o todėl, kad Europos sprendinio įgyvendinimas yra per lėtas“, – antradienį žiniasklaidai sakė Austrijos kancleris Werneris Faymannas.

Viena prisidėjo prie vadinamojo Višegrado ketverto – Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos ir Čekijos – kurios nori uždaryti pabėgėlių kelią iš Graikijos per Balkanus, kaltindami Atėnus, kad jie nesugeba apsaugoti išorinių ES sienų.

A.Merkel antradienį griežtai kritikavo Austrijos pasiūlymą.

„Ar tikrai jau norime pasiduoti ir uždaryti Graikijos, Makedonijos ir Bulgarijos sieną – su visomis pasekmėmis, kurių tai sukeltų Graikijai ir visai Europos Sąjungai?“ – klausė ji.

A.Merkel, kuri namuose yra smarkiai spaudžiama sumažinti atvykėlių antplūdį, palaiko planą, pagal kurį Turkija, tapusi tranzito šalimi, uždarytų savo sienas, o pabėgėlius skraidintų į Europą, kur jie būtų perskirstomi pagal kvotų sistemą.

Tačiau dauguma ES šalių į šį planą žiūri be didelio entuziazmo.

Austrijos vyriausybė taip pat planuoja trečiadienį nustatyti, kiek daugiausiai migrantų kasdien bus įleidžiama į šalį per Špylfeldo perėją. Viena tikisi, kad toks žingsnis padės nukreipti per Balkanus ir Slovėniją plūstančių migrantų srautą į Italiją.

J. C. Junkeris giria A. Merkel

Europos Komisijos (EK) vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris Vokietijos laikraščiui „Bild“ sakė, kad Europa daro pažangą spręsdama migracijos krizę.

Jeanas Claude'as Junckeris

Jis taip pat gyrė kanclerę Angelą Merkel, kad ši, nepaisant visos kritikos, laikėsi „toliaregės“ politikos, praneša „Reuters“.

Trečiadienį paskelbtame interviu J. C. Junkeris teigė, kad laikas įrodys, jog liberali A. Merkel pabėgėlių politika yra teisinga.

„Mes pagaliau matome pažangą“, – sakė EK vadovas ir pridūrė, kad iš Turkijos į Graikiją atvykstančių migrantų skaičius mažėja.

Anot J. C. Junkerio, vyriausybės vadovo pareiga – net ir patiriant spaudimą laikytis savo politikos.

„Mano ir kanclerės vykdoma Europos migracijos politika įsigalės. Sakyti, kad mes galime su tuo susidoroti, yra politinė galia“, – teigė J. C. Junkeris.

EK vadovas A. Merkel pasiryžimą toliau įgyvendinti savo idėjas palygino su buvusio Vokietijos kanclerio Helmuto Kohlio politika.

„Aš mąstau apie po Berlyno sienos griūties 1989 m. H. Kohlio vykdytą Vokietijos susijungimo politiką. Istorija parodė, kad jis buvo teisus, kaip parodys, kad ir kanclerė A. Merkel yra teisi“.