Šie komentarai žymi reikšmingą pavojaus, apie kurį informuojama JAV visuomenė, laipsnio padidinimą ir buvo paskelbti kilus susirūpinimui dėl gresiančios pandemijos. Liga COVID-19, be Kinijos, jau ėmė plisti keliose kitose valstybėse, įskaitant Iraną, Italiją, Japoniją, Singapūrą, Pietų Korėją, Taivaną ir Tailandą.
Nuo COVID-19 jau mirė daugiau kaip 2,6 tūkst. žmonių, o susirgo dar beveik 80 tūkst., daugiausia Kinijoje. Jungtinėse Valstijose kol kas užregistruoti 53 atvejai.
„Numatome, kad galiausiai [virusas] plis šalies bendruomenėse“, – sakė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) aukšto rango pareigūnė Nancy Messonnier.
„Labiau kyla ne klausimas, ar tai dar vyks, o kada tiksliai tai įvyks ir kiek žmonių šioje šalyje sunkiai susirgs“, – pabrėžė ji.
Kol kas nesant jokių skiepų nuo COVID-19 ir jokių specifinių gydymo metodų, vadinamosios ne farmacinės intervencijos „bus svarbiausios priemonės mums reaguojant į virusą“, pridūrė N. Messonnier.
Dėl šių priemonių kiekvienu konkrečiu atveju turėtų būti sprendžiama atsižvelgiant į protrūkio mastą vietos bendruomenėje.
„Tarp galimybių mokykloms yra moksleivių suskirstymas mažesnėmis grupėmis arba, sunkios pandemijos [atveju], mokyklų uždarymas ir internetu grindžiamo mokymo per atstumą naudojimas“, – sakė N. Messonnier.
„Suaugusiesiems kompanijos gali asmeninius susitikimus pakeisti vaizdo ir telefono konferencijomis, padidinti galimybes dribti nuotoliniu būdu“, – nurodė ji ir pridūrė, kad didesniu mastu miestams gali tekti atšaukti masinius susibūrimus.
Ligoninėms gali tekti atidėti nebūtinas procedūras ir dažniau konsultuoti telefonu.
„Turėtumėte paklausti savo vaikų mokyklos apie planus dėl mokyklos paleidimo ar uždarymo. Paklauskite apie mokymą per atstumą. Aš šįryt susisiekiau su savo vietos mokyklos direktoriumi ir uždaviau šiuos konkrečius klausimus“, – sakė pareigūnė.
Tuo tarpu JAV Nacionaliniai sveikatos apsaugos institutai (NIH) antradienį paskelbė, kad pradėjo pirmuosius klinikinius atsitiktinių imčių bandymus siekiant išsiaiškinti naujo antivirusinio vaisto remdesiviro saugumą ir veiksmingumą gydant COVID-19.
Pirmasis bandymų dalyvis yra amerikietis, repatrijuotas iš kruizinio laivo „Diamond Princess“, kuris buvo karantinuotas prie Jokohamos Japonijoje. Šis pacientas gydomas Nebraskos universiteto medicinos centre Omahoje.
Bandymo organizatoriai sakė, kad jis bus adaptuotas įtraukiant dalyvių kituose JAV ir pasaulio miestuose. Galiausiai bandyme turi dalyvauti iki 400 žmonių, be to, jo metu bus tiriami ir kiti gydymo metodai.