Vienas amerikietis žuvo netoli viršūnės, o vienas indų alpinistas dingo leisdamasis žemyn po sėkmingo kopimo į aukščiausio pasaulyje kalno viršūnę, nurodė ekspedicijų organizatoriai.
50-metis Rolandas Yearwoodas iš Džordžianos (Alabamos valstijoje) žuvo sekmadienį, tačiau daugiau detalių nepateikiama, nurodė Murari Sharma iš Nepalo sostinėje Katmandu įsikūrusios agentūros „Everest Parivar Expedition“.
Indų alpinistui Ravi Kamarui pasidarė bloga, šeštadienį leidžiantis nuo viršukalnės, ir jis nepasirodė artimiausioje stovykloje. Tačiau jį lydėjęs nepalietis šerpas sėkmingai pasiekė stovyklą, tvirtino Thupdenas Sherpa iš „Arun Treks and Expedition“.
Vedlys taip pat jautėsi prastai, tačiau sugebėjo grįžti į aukščiausią stovyklą „South Col“, esančią 8 tūkst. metrų aukštyje, teigė Th.Sherpa. Pasak jo, vedliui diagnozuota nušalimų.
R.Kamaras su savo vedliu 8 848 metrų aukščio viršūnę pasiekė šeštadienį gana vėlai, apie 13 val. 30 min. vietos laiku. Kai jie pasuko atgal, arti jų alpinistų buvo nedaug, sakė Th.Sherpa.
Trijų šerpų gelbėjimo komanda sraigtasparniu atvyko į 2-ąją stovyklą, iš kurios kopė aukštyn kalno šlaitu ir ieškojo dingusio alpinisto.
Sekmadienį ant Everesto šlaitų taip pat žuvo 50-metis slovakas Vladimiras Štrba, pirmadienį nurodė Nepalo turizmo ministerijos pareigūnas Gyanendra Shrestha. Jo kūnas buvo pargabentas į stovyką „South Col“.
Be to, 54 metų australų alpinistas Francesco Enrico Marchetti iš Kvynslando žuvo Kinijai priklausančioje Everesto pusėje, pranešė dienraštis „The Himalayan Times“. Kitų detalių kol kas nebuvo pateikta.
Per kovą prasidėjusį šių metų kopimo sezoną, tikriausiai truksiantį iki gegužės pabaigos, žuvusių alpinistų padaugėjo iki penkių, o vienas yra dingęs.
Planuojama, kad pirmadienį viršūnę šturmuos grupė kitų užsieniečių.
Nepalo turizmo departamentas šiemet yra išdavęs 371 leidimą kopti į šį kalną. Tiek daug norinčiųjų susirinko, matyt, ir todėl, kad daugelis negalėjo kopti 2014 ir 2015 metais.
2015-aisiais kopimas buvo nutrauktas žuvus 19 alpinistų, žemės drebėjimo sukeltai lavinai užgriuvus bazinę stovyklą, tada dar 61 žmogus buvo sužeistas. 2014-aisiais lavina prie Khumbu ledokričio pražudė 16 šerpų.
Turėjusieji leidimus kopti 2014-aisiais gali gauti nemokamai naujus iki 2019-ųjų, o 2015-aisiais – tik šiemet.
Už tokį leidimą alpinistai Nepalo vyriausybei paprastai turi susimokėti po 11 tūkst. JAV dolerių.