Buvęs Rusijos žvalgybos pareigūnas, 2010 metais atvykęs į Didžiąją Britaniją šnipų mainų programos metu, gailėjosi tapęs dvigubu agentu ir meldė malonės, kad galėtų aplankyti savo šeimą Rusijoje, BBC sakė Vladimiras Timoškovas.
V. Timoškovas teigia, kad jo draugas, kurį pažinojo nuo mokyklos, S. Skripalis savęs valstybės išdaviku nelaikė, nes buvo davęs priesaiką Sovietų Sąjungai.
„Dauguma žmonių jį niekino. Jo klasės draugai manė, kad jis išdavė Tėvynę“, – sako bičiulis.
„2012 metais jis man paskambino. Kalbėjomės gerą pusvalandį. Jis man paskambino iš Londono. Jis visada neigė esąs išdavikas. Sakė, kad parašė V. Putinui, prašydamas malonės ir leidimo aplankyti Rusiją. Jo motina, brolis ir kiti giminaičiai gyvena Rusijoje“, – teigia jis.
Kremlius neigia gavęs iš S. Skripalio laišką.
DELFI primena, kad skandalas dėl apnuodyto S. Skripalio ir jo dukros Julijos įgauna pagreitį.
28 Europos Sąjungos (ES) valstybės narės leido Didžiajai Britanijai iškovoti svarbią diplomatinę pergalę – jos pritarė britų teiginiui, kad dėl vasarį Solsberyje įvykusio buvusio dvigubo Rusijos agento ir dukros apnuodijimo greičiausiai kalta Maskva, pranešė „Financial Times“.
Tuo metu „The Times“ rašo, kad Jungtinės Amerikos Valstijos ir dar 20 ES valstybių ruošiasi išsiųsti Rusijos žvalgybos pareigūnus, veikiančius po diplomatine priedanga. Britų leidinys ES koordinuotus veiksmus vadina beprecedenčiais ir rašo, kad jie prasidės jau pirmadienį. Iš Didžiosios Britanijos jau buvo išsiųsti 23 Rusijos diplomatai.
Kremlius nežino, kokią informaciją britų ministrė pirmininkė Theresa May panaudojo įtikinėdama savo kolegas Europoje, kad Rusija yra kalta dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga.
„Kaltinimai tokie rimti, kad jų negalima pateikti be pagrindo ar... tariamąja nuosaka. Juos galima pateikti tik tvirtinimu ir paremiant konkrečiais įrodymais“, – šeštadienį televizijai „Mir“ sakė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.
Anksčiau pranešta, kad Briuselyje susitikę Europos Sąjungos lyderiai iš solidarumo su Jungtine Karalyste susitarė konsultacijoms atšaukti ES ambasadorių Rusijoje.
Pirmadienį Europos šalys turėtų imtis tolesnių žingsnių prieš Rusiją, sakė pareigūnai. Virtinė šalių svarsto, ar pasekti Britanijos pavyzdžiu ir išvaryti šnipinėjimu užsiimančius Rusijos diplomatus, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad būtini tolesni koordinuoti atsakomieji veiksmai.
„Nežinome, kokius įrodymus ir kokią informaciją p. May panaudojo vakar bendraudama su savo kolegomis Europoje. Taip pat nežinome, kiek JK turi informacijos apie incidentą (apnuodijimą) Solsberyje. Taip pat nežinome, kas iš tikrųjų ten įvyko“, – sakė D. Peskovas.
Pasak jo, todėl Rusija negali spręsti, „kas sukėlė tokią reakciją“.
D. Peskovas taip pat pažymėjo, kad bet kokie Rusijos bandymai užmegzti ryšį su JK dėl S. Skripalio bylos liko be atsako, o ketinimai ir bandymai ką nors paaiškinti „susiduria su nesupratimo ir nenoro klausytis siena“.
Kremliaus atstovas atkreipė dėmesį, kad „britų ambasadorius neateina į Rusijos užsienio reikalų ministeriją, kai žmonės yra pasirengę atsakyti į bet kokius klausimus“.
Anksčiau šią savaitę Rusijos užsienio reikalų ministerija surengė Maskvoje dirbantiems ambasadoriams atvirą spaudos konferenciją dėl S. Skripalio bylos. Britų ambasadorius nedalyvavo – ambasadai atstovavo žemesnio rango diplomatas.