Save vadinantis buvusiu prodemokratiniu protestuotoju, Hu tapo tiesmukai kalbančiu laikraščio redaktoriumi, padėjusiu įvesti naują arogantiško ir kategoriško nacionalizmo erą valdant prezidentui Xi Jinpingui.

Ketvirtadienį socialiniame tinkle Hu pranešė, kad traukiasi iš laikraščio, priklausančio valdančiosios Komunistų partijos pagrindiniam laikraščiui „People‘s Daily“, vyriausiojo redaktoriaus pareigų.

61 metų Hu savo 24 mln. sekėjų Kinijos socialinės žiniasklaidos platformoje „Weibo“ parašė, kad „laikas išeiti į pensiją“, tačiau jis ir toliau dirbs ypatinguoju laikraščio apžvalgininku.

„Aš ir toliau... darysiu viską, ką galiu, kad prisidėčiau prie (Komunistų) partijos naujienų ir viešosios nuomonės formavimo“, – sakė jis.

Hu nuolat keldavo ginčus kurstančiomis „Twitter“ žinutėmis ir rėksmingomis publikacijomis.

Pernai jis palygino Australiją su „kramtomąja guma, prilipusia prie Kinijos batų pado“ po to, kai Kanbera prisijungė prie Vašingtono raginimo ištirti COVID-19 kilmę, o Jungtinę Karalystę pavadino „kale, prašančia ją primušti“, kai praėjusią vasarą britų karo laivai plaukė ginčijamais vandenimis.

Lietuvą šis laikraštis pavadino „viena iš tų besmegenių mažų šalių“, kurioms JAV niekuo nepadeda, o tik suteikia „tuščią demokratijos švyturio titulą“, ir taip jos tampa „JAV patrankų mėsa“. O tai, kad Lietuva priglaudžia Rusijos ir Baltarusijos opozicijos lyderius, pasak laikraščio, reiškia, kad ji „šiurkščiai pažeidžia JT principą dėl nesikišimo į kitų suverenių valstybių vidaus reikalus“.

Hu ne tik pritraukė didelę auditoriją šalies viduje, bet ir susilaukė didelio dėmesio „Twitter“ tinkle, kuris Kinijoje yra blokuojamas ir turi daugiau kaip 460 tūkst. sekėjų, todėl yra vienas iš ryškiausių provalstybinių balsų Vakarų socialinėje žiniasklaidoje.

Jis teigia, kad prieš tapdamas žurnalistu dalyvavo 1989 metų Pekino Tiananmenio aikštėje vykusiuose protestuose už demokratiją, tačiau vėliau jo ideologinės pažiūros pasikeitė, ir jis ėmė nuoširdžiai palaikyti Komunistų partijos liniją.

Nuo 2005 metų, kai Hu pradėjo vadovauti laikraščiui, „Global Times“ „Facebook“ ir „Twitter“ tinkluose bendrai įgijo 67 mln. sekėjų, o tai padėjo Kinijos propagandai pasiekti platesnę tarptautinę auditoriją, kai tuo metu šalies viduje internetinių diskusijų apribojimai buvo sugriežtinti.

Kinijos žiniasklaidos tinklaraščiuose sklando gandai, kad Hu pakeis dienraščio „People‘s Daily“ apžvalgininkas Fan Zhengwei.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)