Kaip galima suprasti, jai atėjus dirbti į šešėlinį kabinetą, ministras pirmininkas Keiras Starmeris buvo informuotas apie šį incidentą.

Premjerui adresuotame laiške ji rašė esanti „visiškai atsidavusi“ Leiboristų partijos politiniam projektui, tačiau mano, kad „bus geriau, jei (ji) padės (K. Starmeriui), pati nebūdama vyriausybės sudėtyje“.

„Man gaila, kad tenka pasitraukti tokiomis aplinkybėmis, tačiau didžiuojuosi tuo, ką padarėme. Toliau kiekvieną dieną kovosiu už Šefildo Hylio gyventojus, kuriems atstovauti ir buvau išrinkta, bei sieksiu, kad būtų įgyvendinta visa likusi mūsų programos dalis“, – rašė ji.

Atsakydamas į jos laišką K. Starmeris padėkojo L. Haigh už jos darbą įgyvendinant vyriausybės susisiekimo darbotvarkę.

Ketvirtadienį vakare transliuotojas „Sky News“ ir dienraštis „The Times“ pranešė, kad L. Haigh po minėtojo incidento, kai 2013 m. pranešė policijai, kad buvo „apiplėšta“ ir buvo pavogtas jos prietaisas, 2014 m. prisipažino įvykdžiusi nusikaltimą.

Manoma, kad nusikaltimas buvo padarytas sukčiavimo tikslais, o jos teistumas dabar yra pranykęs.

L. Haigh sakė „po kurio laiko“ pamačiusi, kad jos telefonas niekur nedingo.

Jos teigimu, visas šis reikalas buvo „tikra klaida“, iš kurios ji „jokios naudos negavo“, o teismas jai skyrė „pačią lengviausią bausmę“.

L. Haigh Šefildui Hyliui britų parlamente atstovavo nuo 2015 m. ir šešėlinėse ministerijose bei šešėliniame kabinete yra ėjusi keletą skirtingų pareigų, kol liepą, leiboristams laimėjus rinkimus, tapo transporto sekretore. Iki pasukdama į politiką ji vykdė specialiojo konsteblio funkcijas.

Žiniasklaidos teigimu, incidento metu ji dirbo draudimo bendrovėje „Aviva“.

K. Starmeriui adresuotame laiške ji rašė: „Policijai pateikiau sąrašą, kuriame išvardijau savo asmeninius daiktus, kurie, mano nuomone, buvo pavogti, tarp jų buvo ir mano darbinis telefonas.

Po kurio laiko pastebėjau, kad minėtasis telefono aparatas tebėra mano namuose.

Man derėjo tuojau pat apie tai pranešti darbdaviui ir tai, kad to iškart nepadariau, buvo klaida.

Aš suprantu, kad kokios šio reikalo aplinkybės bebūtų, jos neišvengiamai atitrauks dėmesį nuo šios vyriausybės darbo ir politikos, kurią esame įsipareigoję vykdyti.“

K. Starmeris pasakė, kad L. Haigh būdama transporto sekretore „daug padarė“, kad geležinkelių sistema grįžtų į visuomeninių savininkų rankas, įsteigdama įmonę „Great British Railways“ ir į susisiekimo autobusais sistemą investuodama 1 mlrd. svarų (1,27 mlrd. JAV dolerių).

Vienas Konservatorių partijos atstovas sakė: „Louise Haigh teisingai pasielgė atsistatydama. Akivaizdu, kad jos elgesys neatitiko parlamento nariui keliamų standartų.

Savo atsistatydinimo laiške ji teigia, kad Keirui Starmeriui jau buvo žinoma apie jos teistumą dėl sukčiavimo, ir dėl to kyla klausimas, kodėl gi premjeras paskyrė Haigh kabinete eiti pareigas, kurioms patikėtas 30 mlrd. svarų biudžetas?

Keiras Starmeris dabar turėtų pasiaiškinti britų visuomenei dėl šios akivaizdžios klaidos priimant tokį svarbų sprendimą.“

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją