Radikalioji partija, kuriai priklauso deputatas Ihoris Matvijčukas, šį incidentą pavadino pasikėsinimu nužudyti.

Sužeistas įstatymų leidėjas gydomas ligoninėje. Apie jo būklę kol kas nepranešama.

Kijevo televizija „Espresso“ pranešė, kad sprogimas driokstelėjo, kai I. Matvijčukas ėjo iš jos biuro, kur davė interviu.

Kanalo duomenimis, sprogo prie motorolerio, stovėjusio gatvėje šalia televizijos pastato, paliktas sprogstamasis užtaisas.

Savo ruožtu I. Matvijčuko atstovė spaudai Ana Senik sakė, kad sprogo prie įėjimo į televizijos pastatą stovėjusi mašina. Ji taip pat pažymėjo, kad deputatas ne kartą buvo sulaukęs grasinimų.

Ukrainos vidaus reikalų ministerija informavo, kad vežamas į ligoninę mirė vienas per sprogimą nukentėjęs žmogus, o dar trys buvo sužeisti.

Radikalioji partija pranešė, kad mirusysis buvo I. Matvijčuko apsaugininkas.

„Pasikėsinimas nužudyti I. Matvijčuką susijęs su jo profesine veikla ir politinėmis pažiūromis“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė partijos lyderis Olehas Liaško.

„Akivaizdu, jog tai yra mūsų priešo slaptųjų tarnybų darbas“, – pridūrė jis, turėdamas galvoje Rusiją.

Ukrainos VRM nepatikslino, ar traktuoja šį incidentą kaip pasikėsinimą nužudyti, taip pat nepaaiškino, kas sukėlė sprogimą.

Ukrainos sostinėje pastaraisiais metais buvo įvykdyta virtinė išpuolių, kurių taikiniais buvo politikai ir žurnalistai.

Šių metų kovą Kijeve dienos metu buvo nušautas buvęs Rusijos Dūmos deputatas Denisas Voronenkovas. Šis Kremliaus kritikas, Maskvos kaltintas sukčiavimu, kartu su žmona persikėlė gyventi į Ukrainą ir pernai gruodį įgijo šios šalies pilietybę.

2016 metų liepą Kijevo centre sprogus automobiliui žuvo Ukrainoje dirbęs baltarusis žurnalistas Pavelas Šeremetas. Nepriklausomame naujienų portale „Ukrainska Pravda“ dirbęs 44 metų žurnalistas savo straipsniuose kritikavo tiek Kremliaus, tiek Kijevo politikos kursą.

Abu šie nužudymai tebėra neišaiškinti.

Radikalioji partija priklauso opozicijai, tačiau anksčiau yra rodžiusi norą dirbti su vyriausybe.

I. Mosijčukas buvo nuteistas už dalyvavimą ultranacionalistinės „teroristinės“ grupuotės veikloje ir 2011–2014 metais kalėjo.

45 metų politikas iš kalėjimo buvo paleistas po 2014 metų vasarį įvykusios Euromaidano revoliucijos, nuvertusios prorusišką Kijevo vyriausybę.

2015 metais jo pavardė figūravo byloje dėl kyšininkavimo, tačiau galiausiai ji buvo nutraukta.

Atskleidė daugiau detalių

Kijevo centre nugriaudėjęs sprogimas įvyko detonavus mopede paslėptam savadarbiam sprogstamajam užtaisui, ketvirtadienį pranešė prokurorai.

Pareigūnai tiria kelias incidento versijas, tarp jų – ir Rusijoje suorganizuoto pasikėsinimo nužudyti, nurodė Kijevo prokuroro pirmasis pavaduotojas Pavlo Kononenka.

„Tiriame kelias šio nusikaltimo versijas. Pirmą versiją įvardijo ir pats ponas Mosijčukas – Rusijos Federacijos specialiosios tarnybos organizuotas pasikėsinimas nužudyti I. Mosijčuką“, – per spaudos konferenciją sakė Ukrainos sostinės prokuroras Romanas Hovda.

„Apžiūrėjus įvykio vietą buvo nustatyta, kad sprogimas įvyko detonavus kryptinio veikimo savadarbiam sprogstamajam užtaisui, paslėptam transporto priemonėje – mopede, kurį apie 21 val. 50 min. (vietos ir Lietuvos laiku) prie išėjimo iš televizijos kanalo „Espresso“ patalpų tyčia pastatė tyrėjų nenustatytas asmuo“, – pridūrė jis.

Pasak R. Hovdos, užtaiso galia atitinka 400–600 gramų trotilo.

„Kalbant apie sprogstamąjį užtaisą, sprogmenų ekspertų pirmieji vertinimai rodo, kad tai buvo savadarbis sprogstamasis užtaisas, galbūt pagamintas panaudojant automobilio signalizaciją. Tai liudija įvykio vietoje surastos (elektroninės) schemos“, – teigė P. Kononenka.

Paklaustas, kokio stiprumo tai galėjo būti sprogmuo, R. Hovda atsakė, kad „sužinosime tai, kai sprogmenų ekspertai suteiks detalesnės informacijos apie to sprogstamojo užtaiso konstrukciją; kol kas nematome nieko ypatinga“.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (53)