Prefektas François-Xavieras Bieuville radijo stočiai „Mayotte la 1ère“ paaiškino, kad oficialių duomenų apie išvakarėse salyną užklupusio ciklono aukų skaičių kol kas nėra.
Tačiau jis pasakė: „Manau, kad jų tikrai yra keli šimtai“, pridurdamas, jog aukų skaičius gali pasiekti tūkstančius.
Per audrą, kuri savo kelyje kliudė ir Madagaskarą bei Mozambiką, buvo sužeista daugiau nei 250 žmonių.
„Meteo-France“ pranešė, kad naktį per Majotą praūžė ciklonas „Chido“, kurio vėjo greitis viršijo 200 kilometrų per valandą ir kuris apgadino laikinus būstus, vyriausybinius pastatus bei ligoninę. Tai buvo stipriausia audra per daugiau kaip 90 metų, smogusi šioms saloms, teigė meteorologai, skelbia „Reuters“.
„Savo mintimis esu su mūsų tautiečiais Majote, kurie išgyveno siaubingiausias kelias valandas, o kai kurie iš jų prarado viską, neteko gyvybės“, – sakė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
Prancūzijos žandarmerijos pasidalytuose kadruose matyti šimtų laikinų namų griuvėsiai, išmėtyti po kalvas vienoje iš Majoto salų, kurios buvo nelegalios imigracijos iš netoliese esančių Komorų salų židinys.
Per pastaruosius kelis dešimtmečius tūkstančiai žmonių bandė persikelti iš Komorų salų, esančių prie Rytų Afrikos krantų, į Majotą, kur pragyvenimo lygis aukštesnis ir kur galima naudotis Prancūzijos socialinės apsaugos sistema. Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Majote gyvena daugiau kaip 100 tūkst. dokumentų neturinčių migrantų.
Po ciklono, kuris taip pat sukėlė susirūpinimą dėl galimybės gauti maisto, vandens ir sanitarinių sąlygų, buvo sunku nustatyti tikslų žuvusiųjų skaičių.
„Dėl aukų skaičiaus bus sudėtinga, nes Majotas yra musulmoniškas kraštas, kuriame mirusieji palaidojami per 24 valandas“, – anksčiau sakė Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnas.
Beveik už 8 tūkst. kilometrų nuo Paryžiaus ir keturių dienų kelionės jūra nutolęs Majotas yra gerokai skurdesnis nei likusi Prancūzijos dalis ir jau dešimtmečius kovoja su gaujų smurtu bei socialiniais neramumais. Maždaug 77 proc. Majoto gyventojų gyvena žemiau Prancūzijos skurdo ribos.
Šių metų pradžioje įtampą pakurstė vandens trūkumas.
Sekmadienį ciklonas smogė Mozambiko šiaurinei daliai, tačiau visas jo poveikis nebuvo aiškus. Interneto stebėtojas „NetBlocks“ socialiniame tinkle „X“ teigė, kad smarkus lietus ir vėjai sugadino elektros bei telekomunikacijų infrastruktūrą.
Prancūzija 1843 metais kolonizavo Majotą, o 1904 metais aneksavo visą salyną, įskaitant Komorus.
1974 metų referendume 95 proc. gyventojų pritarė atsiskyrimui, tačiau 63 proc. Majoto gyventojų balsavo už tai, kad Majotas liktų prancūziškas. 1975 metais nepriklausomybę paskelbė Didysis Komoras, Anžuanas ir Mohelis. Majotas vis dar valdomas iš Paryžiaus.