Pasak premjero, ginkluotas islamistas, imigrantas iš Irano, kuriam jau buvo pateikti kaltinimai dėl žmogžudystės, buvo „siaubūnas, kuris neturėjo būti Australijoje ir neturėjo būti paleistas už užstatą“.

Toks T. Abbottas pareiškimas nuskambėjo netrukus po to, kai buvo paskelbta pirmoji oficiali ataskaita apie šio teroro išpuolio aplinkybes. Ataskaitoje daroma išvada, kad nė viena iš imigracinių ar teisėsaugos organizacijų nebūtų galėjusi užkirsti kelio šiai tragedijai, tačiau T. Abbottas pareiškė, kad apskritai tai rodo visos dabartinės sistemos neveiksmingumą. Premjeras taip pat pridūrė, kad valdžia turės nubrėžti aiškią ribą tarp to, kur baigiasi asmenybės teisės ir prasideda gyventojų apsauga.

Naujosios priemonės bus nukreiptos prieš žmones, kurie „kursto neapykantą“ ir padeda teroristams. Pavyzdžiui, dvigubą pilietybę turintys asmenys, įtarti parama teroristams, gali netekti Australijos pilietybės arba laikinai prarasti teisę atvykti į šalį.

Australijoje gimę asmenys taip pat gali netekti kai kurių privilegijų.

Šalies valdžia mano, kad Australija susiduria su vis didesniu radikalių islamistų keliamu pavojumi. Pranešama, kad dešimtys jos piliečių įsijungė į „Islamo valstybės“ grupuotės, kariaujančios Sirijos ir Irako teritorijoje, gretas.

Australijos vyriausybė nusprendė sugriežtinti įstatymus po to, kai gruodį vienoje iš Sidnėjaus kavinių islamistas paėmė įkaitų. Pernai gruodį Manas Haronas Monisas paėmė įkaitų „Lindt“ kavinėje „Martin Place“ aikštėje Sidnėjaus centre. Įkaitais tapo kelios dešimtys kavinės darbuotojų ir lankytojų. Per policijos reidą žuvo du įkaitai ir pats užpuolikas. Tarp aukų – 34-erių kavinės vadybininkė Tori Johnson ir 38-erių advokatė Katrina Dawson.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)