„Tut.by kolektyvas iki šiol aiškinasi informaciją dėl savo kolegų buvimo [vietos] ir statuso. Apie kai kurių [kolegų] sulaikymą sužinota gegužės 18 dieną, po... kratų Tut.by pagrindiniame ir regioniniuose biuruose ir darbuotojų namuose. Iki vėlyvos nakties daliai darbuotojų neleista išeiti iš Tut.by biuro. Kas nutiko kai kuriems darbuotojams, paaiškėjo tik šiandien“, – sakoma kompanijos pranešime.

Jos duomenimis, sulaikyti vyriausiosios buhalterės pavaduotoja Maryja Novik, generalinės direktorės pavaduotojas techniniams klausimams Aliaksandras Daineka, vadybininkas Andrejus Audzejevas.

Anksčiau pranešta apie 13 sulaikytų darbuotojų, įskaitant Tut.by generalinę direktorę Liudmilą Čekiną ir portalo vyriausiąją redaktorę Maryną Zolatavą.

„Be to, iki šiol nei artimieji, nei advokatas nežino, kur yra [Tut.by įkūrėjo] Juryjaus Ziserio našlė Julija Čarniauskaja“, – sakoma pranešime.

Baltarusijos saugumo tarnybų agentai antradienį surengė kratų nepriklausomo naujienų portalo Tut.by redakcijoje ir kelių jo žurnalistų namuose, o pats tinklalapis buvo užblokuotas.

Nurodyta, kad generalinė prokuratūra nustatė daugybę visuomenės informavimo priemonių įstatymo pažeidimų, įskaitant draudžiamos informacijos paskelbimą virtinėje publikacijų portale Tut.by. Tuose straipsniuose buvo pateikiama neregistruoto Baltarusijos solidarumo fondo (BYSPOL), renkančio lėšas nukentėjusiems nuo Minsko autoritarinio režimo represijų, informacija.

Tarnybos pranešė, kad portalą valdančiai bendrovei „TUT BY Media“ iškelta baudžiamoji byla dėl vengimo mokėti mokesčius itin stambiu mastu.

Tut.by – didžiausias baltarusių naujienų portalas. Jis kaip žiniasklaidos priemonė buvo užregistruotas tik 2019 metų sausį, o iki tol – nuo pat įkūrimo 2000-aisiais – portalas dirbo neturėdamas šio statuso.

Tut.by aktyviai nušvietė Baltarusijoje po prezidento rinkimų pernai rugpjūtį vykusius masinius protestus. Tuose rinkimuose nuo 1994 metų Baltarusijai vadovaujantis Aliaksandras Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją. Opozicija ir Vakarų demokratijos rinkimus laiko suklastotais.

Minsko režimas ėmėsi brutalių priemonių protestams nuslopinti. Buvo sulaikyta tūkstančiai žmonių, keli protestuotojai žuvo, o visi pagrindiniai A. Lukašenkos oponentai buvo įkalinti ar priversti pasitraukti į užsienį.

Daugiau kaip 400 protestuotojų buvo skirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)