Tūkstančiams žmonių užpuolus policijos nuovadą Siradžganžo rajone, žuvo trylika policijos pareigūnų, pranešė policija.

Studentų protestai prasidėjo nuo reikalavimo panaikinti kvotas valstybės tarnyboje praėjusį mėnesį, tačiau dabar jie peraugo į platesnį antivyriausybinį judėjimą.

Policija, siekdama išsklaidyti demonstrantus visoje šalyje, panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas, taip pat įvedė naktinę komendanto valandą. Sužeista mažiausiai apie 200 žmonių.

Sekmadienį Bangladešo teisės ir teisingumo ministras Anisul Huq BBC laidai „Newshour“ sakė, kad valdžios institucijos elgiasi santūriai.

„Jei nebūtume elgęsi santūriai, būtų kilęs kraujo mūšis. Manau, kad mūsų kantrybė turi ribas“, – pridūrė jis.

Sostinėje Dakoje sustabdyta galimybė naudotis internetu mobiliuosiuose įrenginiuose. Bangladešo telekomunikacijų reguliavimo komisijos (BTRC) pareigūnas teigė, kad 4G interneto paslaugos Dakos rajone kol kas sustabdytos, tačiau plačiajuosčio ryšio paslaugos bus teikiamos toliau.

Be 4G ir 3G ryšio žmonės negali bendrauti internetu savo mobiliuosiuose įrenginiuose. Šaltinis nenurodė, kada interneto paslaugos vėl bus teikiamos įprastai.

Pranešama apie žuvusius ir sužeistus žmones visoje šalyje, įskaitant šiaurinius Bogros, Pabnos ir Rangpuro rajonus. Tūkstančiai žmonių susirinko pagrindinėje Dakos aikštėje, o kitose miesto dalyse įvyko smurtinių incidentų. Teigiama, kad kai kuriose vietose valdančiosios „Awami lygos“ šalininkai susirėmė su antivyriausybiniais protestuotojais.

„Visas miestas virto mūšio lauku“, – naujienų agentūrai AFP sakė policininkas, prašęs neminėti jo pavardės. Jis teigė, kad kelių tūkstančių protestuotojų minia prie vienos ligoninės padegė automobilius ir motociklus.

Prieš vyriausybę nukreiptas demonstracijas remianti grupė „Studentai prieš diskriminaciją“ paragino ministrą pirmininką atsistatydinti. Grupė paskelbė nuo sekmadienio visoje šalyje prasidėsiantį nepaklusnumo judėjimą, ragindama piliečius nemokėti mokesčių ir jokių sąskaitų už komunalines paslaugas. Studentai taip pat paragino uždaryti visas gamyklas ir viešąjį transportą.

Liepos mėnesį per smurtinius neramumus žuvo daugiau kaip 200 žmonių, daugelį jų nušovė policija. Pranešama, kad per pastarąsias dvi savaites sulaikyta apie 10 tūkst. žmonių. Tarp suimtųjų buvo opozicijos šalininkų ir studentų.

Protestai yra rimtas iššūkis M. Hasinai, kuri sausį vykusiuose rinkimuose, kuriuos boikotavo pagrindinė opozicija, buvo išrinkta ketvirtai kadencijai iš eilės. Praėjusį mėnesį studentai išėjo į gatves dėl to, kad daug darbo vietų valstybės tarnyboje rezervuota 1971 m. Bangladešo nepriklausomybės karo su Pakistanu veteranų giminaičiams.

Vyriausybė, priėmusi sprendimą, sumažino didžiąją dalį kvotų, tačiau studentai ir toliau protestavo, reikalaudami teisingumo už žuvusiuosius ir sužeistuosius. Dabar jie nori, kad M. Hasina atsistatydintų. M. Hasinos šalininkai atmetė jos atsistatydinimo galimybę.