Interviu Turkijos laikraščiui "Cumhuriyet" prezidentas teigė, kad lėktuvas skrido zonoje, kuria anksčiau naudojosi Izraelio oro pajėgos.
Naikintuvas praėjusį mėnesį nukrito į Viduržemio jūrą. Pilotai iki šiol nerasti.
Incidentas padidino įtampą tarp Sirijos ir Turkijos.
Praėjusią savaitę Turkijos ministras pirmininkas Recepas Tayyipas Erdoganas pasmerkė Sirijos veiksmus ir kaimyninę šalį apibūdino kaip "aiškią esamą grėsmę".
Turkijos generalinis štabas perdislokavo tankus, artilerijos pabūklus ir raketų sistemas prie Sirijos sienos. Be to, sekmadienį Ankara pranešė pasiuntusi šešis "F-16" naikintuvus, kai prie pasienio pasirodė Sirijos sraigtasparniai.
Laikraštis "Cumhuriyet" nenurodė, kada vyko interviu, tačiau paviešino nuotrauką, kurioje - B. al Assadas su turkų žurnalistu Utku Cakirozeriu.
"Human Rights Watch": Sirijos režimo veiksmai prilygsta nusikaltimams žmoniškumui
Sirijos vyriausybė naudojasi sankcionuotų kankinimų politika, teigiama žmogaus teises ginančios organizacijos "Human Rights Watch" pranešime, skelbia BBC.
Organizacijos teigimu, jos darbuotojai apklausė daugiau nei 200 buvusių sulaikytųjų ir nustatė mažiausiai 27 sulaikymo centrus Sirijoje.
Pranešime pateikiamos detalės apie kankinimų metodus, dingimus ir savavališkus sulaikymus.
"Human Rights Watch" savo pranešime teigia, kad režimo veiksmai prilygsta nusikaltimams žmoniškumui.
Organizacija siekia, kad Sirijos režimo pareigūnai būtų teisiami Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme, tačiau, pasak korespondentų, tikėtina, kad tokį sprendimą užblokuotų Rusija.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro Williamo Hague’o teigimu, šis pranešimas "turėtų reikšti aiškų įspėjimą".
"Atsakingi už nuolatinius ir paplitusius žmogaus teisių pažeidimus neturėtų apgaudinėti savęs: mes ir mūsų tarptautiniai partneriai padarysime viską, kad būtų užtikrinta, jog jiems bus įvykdytas teisingumas", - sakė V. Heigas.
JT žmogaus teisių komisarė prašo užkirsti kelią ginklų tiekimui Sirijai
Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių komisarė Navi Pillay prašo bet kokia kaina išvengti, kad konfliktas Sirijoje taptų kariniu, skelbia BBC.
Vyriausybės pajėgos ir opozicija yra "susijusios su veiksmais, darančiais žmonėms žalą", sakė N. Pillay. Ji nepaminėjo šalių, tačiau, manoma, jog Saudo Arabija ir Kataras tiekia ginklus Laisvajai Sirijos armijai bei moka jiems atlyginimus.
Rusija ir Iranas kaltinami dėl Sirijos vyriausybės pajėgų aprūpinimo ginklais.
N. Pillay teigimu, vyriausybės pajėgos atakavo klinikas, o sukilėliai yra užėmę mažiausiai vieną ligoninę kariniams tikslams.
Be kita ko, komisarė dar kartą prašė JT Saugumo Tarybos dėl konflikto Sirijoje kreiptis į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą.
Tuo tarpu pirmadienį 85 kariai, tarp jų generolas ir keli pareigūnai, dezertyravo į Turkiją, skelbia Turkijos žiniasklaidos šaltiniai.
Praėjusią savaitę į Turkiją pabėgo daugiau nei 30 Sirijos kariškių, įskaitant generolą, du pulkininkus ir du majorus.
Įtampa tarp Sirijos ir Turkijos suintensyvėjo po to, kai birželio 23 dieną Sirijos pajėgos numušė turkų naikintuvą.
Sirijoje pradėjo galioti nauji "kovos su teroru" įstatymai
Sirijos prezidentas Basharas al Assadas pirmadienį paskelbė naujus "kovos su teroru" įstatymus, praneša agentūra AFP.
Trys įstatymai numato griežtas bausmes už "teroro aktus", kurių tikslas - pakeisti sistemą. "Teroristinių grupuočių" įkūrėjams ar vadovams grės iki 20 metų priverstinių darbų. Tačiau bausmės gali būti dar griežtesnės, jei jų tikslas bus pakeisti vyriausybę ar valstybės valdymo formą.
"Teroristinių grupuočių" nariai gali tikėtis iki septynerių metų kalėjimo. Jei per nusikaltimus žus ar bus sužeisti žmonės, gali būti skirta mirties bausmė. "Teroristinių grupuočių" rėmimams "ginklais, pinigais ir ryšio priemonėmis", gali lemti iki 20 metų kalinimo bausmę.
Prieš tai įstatymas pritarė Sirijos parlamentas.