„Tokioje sudėtingoje situacijoje Europa nebuvo atsidūrusi jau daug dešimtmečių“, – per bendrą spaudos konferenciją Berlyne pareiškė Vokietijos kanclerė.

„Jau sakiau ir pasikartosiu dar kartą, kad mes išspręsime šią krizę, bet šį iššūkį privalome priimti visi kartu“, – sakė A. Merkel.

W. Faymannas perspėjo: jeigu nebus rastas bendras sprendimas, pabėgėlių krizė gali kelti realų pavojų Europos Sąjungos ateičiai.

„Manau, kad ši problema – potenciali grėsmė Europos Sąjungai kaip projektui“, – perspėja Austrijos kancleris.

Vokietijos ir Austrijos lyderiai sakė, kad jau oficialiai kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską su prašymu jau kitą savaitę surengti neeilinį ES viršūnių susitikimą.

A.Merkel atmetė Vokietijos vidaus reikalų ministro siūlymą, esą reikėtų nutraukti finansavimą Rytų Europos valstybėms, besipriešinančioms planams pabėgėlius paskirstyti pagal kvotas.

„Grasinimai tikrai nėra tinkamiausias kelias“, – pareiškė A. Merkel.

Panašu, kad kritika nukreipta tiesiogiai prieš Vengriją ir šalies lyderį Viktorą Orbaną.

„Negalime problemos permesti kaip karštos bulvės“, – pareiškė A. Merkel ir dar kartą pakartojo Vokietijos įsipareigojimą priimti tikruosius pabėgėlius.

„Jei galiausiai tokiems žmonėms, kurie bus pripažinti pabėgėliais, atsuksime nugarą, man tai atrodo nepriimtina“, – pareiškė A. Merkel.

Anot Vokietijos kanclerės, visos Europos Sąjungos valstybės narės sutikti pasirūpinti pabėgėliais, kuriems būtina pagalba, ir davė aiškiai suprasti, kad jos partneriai ES duotus pažadus tęsės.

Vengrija pasienyje paskelbė nepaprastąją padėtį

Praėjus kelioms valandoms po to, kai Vengrijoje įsigaliojo sugriežtinti imigracijos įstatymai, Budapeštas paskelbė nepaprastąją padėtį dviejose teritorijose netoli pietinės sienos su Serbija. Tokio žingsnio imtasi bandant sustabdyti į šalį plūstantį pabėgėlių srautą, skelbia BBC ir Dw.

Nepaprastosios padėties įvedimas suteikia papildomų galių policininkams, be to, atveria kelia karių dislokavimui prie pietinės šalies sienos su Serbija.

Vengrija antradienį faktiškai uždarė savo sieną su Serbija. Pagal įsigaliojusį įstatymą, už nelegalų sienos kirtimą asmenims grės iki trejų metų kalinimo bausmė. Naujos priemonės įsigaliojo, kai šalis pirmadienį sulaukė rekordinio 9 360 pabėgėlių skaičiaus.

Vengrijos pareigūnai skelbia antradienį jau sulaikę 60 žmonių, bandžiusių neteisėtai kirsti pietinę šalies sieną su Serbija.

Kontroversiškai vertinamos 175 km ilgio ir 3,5 metro aukščio tvoros, kurią pastatyti įsakė premjeras Viktoras Orbanas, statybos galiausiai buvo užbaigtos šią savaitę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1808)