„Abi šalys ėmėsi galutinių veiksmų, kad susitarimas įsigaliotų, ir, dalyvaujant Jungtinėms Valstijoms, pateikė galutinius dokumentus Jungtinėms Tautoms“, – sakoma J. Bideno pareiškime.
Susitarimas tarp Izraelio ir Libano, kurie nepalaiko diplomatinių santykių, pasiektas tarpininkaujant JAV pasiuntiniui Amosui Hochsteinui, dalyvavusiam pasikeitimo raštais susitikime pietiniame Libano Nakuros mieste.
Pasak J. Bideno, šis „istorinis susitarimas“ naudingas abiem šalims.
„Šiuo susitarimu žengiame dar vieną žingsnį link saugesnių, labiau integruotų ir klestinčių Vidurinių Rytų vizijos, naudingos visiems regiono žmonėms, įgyvendinimo“, – sakė J. Bidenas.
Libano prezidentas anksčiau paneigė, kad susitarimas su Izraeliu dėl jūrų sienos, kuris pasirašytas ketvirtadienį, turi kokių nors „politinių reikšmių“, žydų valstybei paskelbus, kad šis susitarimas prilygsta jos pripažinimui.
„Pietinės jūrų sienos demarkavimas yra techninis darbas, neturintis politinių reikšmių ar poveikio, priešingų Libano užsienio politikai“, – sakė libaniečių prezidentas Michelis Aounas.
Izraelio premjeras Yairas Lapidas anksčiau ketvirtadienį pareiškė, kad šalies priešininkas Libanas de facto pripažįsta žydų valstybę, pasirašydamas su ja susitarimą dėl jūrų sienos.