„Visi vandalai bus rasti ir nubausti, - sakė jis sekmadienį. – Mes taip pat išsiaiškinsime, kas juos finansavo“. Prezidentas dekretu nurodė vyriausybei perimti atsakomybę už viešąjį saugumą Brazilijoje.
Prieš tai radikalūs rinkimus pralaimėjusio J. Bolosanro šalininkai šturmavo Kongresą, Aukščiausiąjį teismą ir vyriausybės rūmus. Televizija rodė, kaip jie ardo gatvių užtvarus ir atstumia negausias policijos pajėgas. Nors pareigūnai panaudojo pipirines dujas ir akinamąsias granatas, jiems nepavyko sustabdyti užpuolikų.
Riaušininkai užsiropštė ant Kongreso stogo ir mojavo Brazilijos nacionalinėmis vėliavomis. Netrukus jie įsiveržė ir į Aukščiausiąjį teismą ir vyriausybės rūmus. Viduje radikalai liejo neapykantą kairiąja vyriausybe. Jie vartė stalus ir kėdes, daužė langų stiklus, gadino meno kūrinius ir ant sienų keverzojo šūkius.
Dešinysis prezidentas J. Bolsonaras praėjusį spalį vykusiuose rinkimuose antrajame rate pralaimėjo kairiųjų politikų L. I. Lula da Silvai ir metų sandūroje buvo priverstas palikti postą. Tačiau jis niekada aiškiai savo pralaimėjimo nepripažino. Radikalūs J. Bolsonaro šalininkai jau po rinkimų vis rengė protestus prieš L. I. Lula da Silvą ir ragino šalies ginkluotąsias pajėgas imtis karinio pučo.
„Tai, ką jie šiandien padarė, neturi precedento šalies istorijoje, - sekmadienį kalbėjo naujasis prezidentas, kurio atakų metu sostinėje nebuvo. – Tai buvo barbariškumas, tai buvo fašistai“. L. I. Lula da Silva jau vadovavo Brazilijai nuo 2003 iki 2010 metų ir prieš savaitę pradėjo trečią kadenciją.
Tik po kelių valandų saugumo pajėgoms pavyko suvaldyti situaciją. Sulaikyta apie 230 įtariamųjų, pranešė teisingumo ministras Flavio Dinas.
J. Bolsonaras pasmerkė savo radikalių šalininkų atakas. „Taikios demonstracijos yra demokratijos dalis. Tačiau plėšikavimai ir atakos prieš valstybės pastatus, kurios vyko šiandien, nėra tai, - tviteryje rašė buvęs prezidentas. – Per visą savo kadenciją aš visad laikiausi konstitucijos, gerbiau ir gyniau įstatymus, demokratiją, skaidrumą ir mūsų šventą laisvę“.