36 metų Tulip Siddiq antradienį turėjo būti atliektas Cezario pjūvis, tačiau medikai sutiko atidėti operaciją iki ketvirtadienio, kad parlamentarė galėtų sudalyvauti balsavime dėl išstojimo sutarties projekto, parengto po pusantrų metų trukusių sunkių derybų tarp Londono ir Briuselio.
Opozicinei Leiboristų partijai priklausanti parlamentarė planuoja balsavime dalyvauti sėdėdama neįgaliojo vežimėlyje.
„Jei mano sūnus ateis į pasaulį viena diena vėliau nei patarė medikai, bet tai bus pasaulis, kuriame bus daugiau šansų, kad Britaniją ir Europą sies tvirti santykiai, dėl to verta kovoti“, – sakė T. Siddiq laikraščiui „Evening Standard“.
Šaltinis ministrės pirmininkės Theresos May Konservatorių partijoje sakė, kad leiboristų parlamentarei buvo siūloma, kad vienas konservatorių įstatymų leidėjas nedalyvautų balsavime, tokiu būdu užtikrinant, kad jos nebuvimas nepaveiks rezultatų.
Tačiau T. Siddiq sakė nepasitikinti neformaliais susitarimais, nes konservatoriai pernai vieną jų sulaužė, kai taip pat gimdė viena įstatymų leidėja.
Leiboristai parlamentarai paprašė Bendruomenių Rūmų pirmininko Johno Bercow leisti T. Siddiq įpareigoti už ją pabalsuoti kurį nors kolegą, tačiau jis sakė, kad negali to padaryti, nes tokia balsavimo sistema nepatvirtinta.
J. Bercow sakė, jog norėtų, kad T. Siddiq, būdama ligoninėje Londono šiaurėje, turėtų galimybę pasinaudoti vadinamąja „sutikimo“ procedūra (nodding through), pagal kurią įstatymo leidėjo, per balsavimą esančio parlamento rūmuose, tačiau fiziškai negalinčio sudalyvauti balsavimo procese, balsas įskaičiuojamas.
T. Siddiq kūdikis bus Bangladešo Liaudies Respublikos įkūrėjo provaikaitis. Leiboristė yra Mujiburo Rahmano, pirmojo Bangladešo prezidento, vaikaitė.
Jos teta Sheikh Hasina sausio 7 dieną buvo prisaikdinta rekordinei ketvirtai kadencijai Bangladešo ministro pirmininko poste po triuškinamos pergalės rinkimuose, kuriuos aptemdė kruvinas smurtas ir kaltinimai masiniu balsų klastojimu.