Savaitraštis „The Sunday Times“, remdamasis nutekėjusiu vyriausybės dokumentu, paskelbė, kas gali nutikti, jeigu šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos be išstojimo sutarties. Tarp sunkiausių galimų pasekmių minimas sutrikęs medikamentų tiekimas, sumažėjusi šviežių maisto produktų pasiūla ir galimas geriamo vandens trūkumas dėl galimų vandens valymui skirtų chemikalų importo sutrikimo.

Ekonomistai jau seniai pranašauja šį liūdną scenarijų, bet „Brexit“ šalininkai jų prognozes vadina panikos kėlimu. B. Johnsono biuras Dauningo gatvėje pranešė, kad paskelbtas dokumentas yra „pasenęs“, o Bendruomenių Rūmai iš atostogų sugrįš rugsėjo 3 dieną, kaip planuota.

„Aš neapsimetinėju, kad kelias nebus duobėtas, – sakė B. Johnsonas. – Jų (duobių) bus... bet jeigu visi pradės galvoti, kaip išspręsti (šias problemas), esu visiškai įsitikinęs, kad galime pasiruošti.“

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija, bandanti atidėti „Brexit' ir suformuoti nacionalinės vienybės vyriausybę, pareiškė, kad nutekintas dokumentas dar kartą įrodo, jog reikia vengti išstojimo be sutarties. Partijos aukšto rango pareigūnas Johnas McDonnellas palaikė daugiau nei 100 įstatymų leidėjų pasirašytą prašymą B. Johnsonui sutrumpinti parlamento vasaros atostogas ir leisti atnaujinti debatus dėl „Brexit“ krizės.

B. Johnsonas vėliau šią savaitę susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Bjarice pietvakarių Prancūzijoje vyksiančiame Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime. Manoma, kad ten jis pakartos savo pažadą spalio 31 dieną išvesti Didžiąją Britaniją iš Bendrijos.

E. Macronas pakvietė B. Johnsoną ketvirtadienį atvykti derybų dėl būsimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos, „laikantis Europos principų, kuriems pritarė 27“ ES liekančios valstybės, skelbia E. Macrono biuras.

Prancūzijos prezidentas tvirtina, kad ES neturėtų iš naujo derėtis dėl išstojimo sutarties, sunkiai iškovotos derybose su buvusia britų vyriausybe.

Tuo metu B. Johnsonas sako, kad jis nori naujo susitarimo ir yra pasiruošęs jo siekti.

„Dabar, žinoma, mūsų draugai ir partneriai kitapus Lamanšo demonstruoja šiokį tokį nenorą keisti savo poziciją, – sakė jis. – Tai puiku – esu tikras, kad (galiausiai) jie ją pakeis. Vis dėlto šiuo metu mes turime ruoštis išstojimo be sutarties pasekmėms.“

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją