Tai antradienį pareiškė Didžiosios Britanijos ūkininkavimo ministras George'as Eustice'as, kuriuo remiasi dienraštis „The Daly Mail“.

Anot ministro, šalyje neketinama svarstyti alternatyvos nuo praėjusių metų rugsėjo nebegaliojančiai sezoninių žemės ūkio darbuotojų įdarbinimo tvarkai, pagal kurią kasmet 22-iems tūkstančiams užsieniečių būdavo išduodami leidimai laikinai dirbti Britanijoje ir rinkti derlių. Ministro nuomone, vietoj minėtos tvarkos reikėtų įdarbinti bedarbius britus.

Tačiau toks sprendimas sukėlė ūkininkų nepasitenkinimą, nes šie nenori britų darbuotojų dėl jų „prastos darbo etikos.“ Anot ūkininkų, britai paprasčiausiai atsisako dirbti sunkų fizinį darbą. Anot ūkininkų, patikimi užsieniečiai darbuotojai yra gyvybiškai svarbūs jų sektoriui ir kad užsieniečiai darbininkai ištisas kartas tenkino jų poreikius.

„Žinau, kad kai kurie žmonės sakys, kad sunku juos (britus) priversti dirbti šį darbą, nes jie nenori jo dirbti, – per Nacionalinės ūkininkų sąjungos konferenciją Birmingeme sakė ministras. – Tačiau kaip vyriausybė mes negalime toleruoti tokio požiūrio, kuomet mokėsime žmonėms, kad jie ir toliau gautų pašalpas, nes jie nenori dirbti tam tikro fizinio darbo fermose“.

Dabar britų ūkininkai nerimauja, kad jiems trūks darbo jėgos nuimti šių metų derlių, nes dalis anksčiau ūkiuose dirbusių rumunų ir bulgarų renkasi darbą fabrikuose, statybose ar aptarnavimo sferoje.

Nacionalinės ūkininkų sąjungos prezidentas Peteras Kendallas jau apkaltino valdžią vykdant „socialinį eksperimentą.“ „Vien todėl, kad vyriausybė sakė, jog žmonės turi dirbti fermose, tai nereiškia, kad jie ten dirbs“, – sakė jis.

Kalbėdama apie britus darbininkus vieno ūkio savininkė Alison Capper sakė: „Mūsų šalyje yra darbo etikos problema. Kasmet išplatiname skelbimų, jog ieškome darbininkų. Mėginame įdarbinti vietinius žmones nurinkti derlių. Mums pasiseka, jei į penkiasdešimt vietų atsiliepia bent trys žmonės. Jei ir pasiseka įdarbinti vietinių, tai penktą dieną 70 ar 80 proc. jų nebepasirodo. Jie negali dirbti taip, kaip lenkai. Mums reikia grįžti prie tvarkos, kai bet kas gali atvažiuoti ir dirbti“. 

Žemės ūkyje dirbantys žmonės už valandą gauna 7,50-8 svarų sterlingų, o tai yra kiek daugiau už minimalų valandinį užmokestį, kuris šiuo metu sudaro 6,31 svarų sterlingų.